SERIJA A / 2. KOLO

Parma šokirala Milan, Udineze srušio Marušićev Lacio

Nije idealan početak sezone za Milan. Rosoneri su uzeli samo bod iz prva dva meča nove sezone u Seriji A. Novo neprijatno veče svojim navijačim priredili su na gostovanju Parmi, gdje su izgubili 2:1.

Početak je nagovještavao šta čeka Milan. Denis Man je već u četvrtom minutu postigao vodeći pogotak.

Ekipa Paola Fonseke potom je preuzela inicijativu. Do poluvremena su pokušavali Noa Okafor, Strahinja Pavlović i Tijani Rejnders, ali bezuspješno. Domaći su do poluvremena pokušavali preko Simona Soma i Valentina Mihaile.

Milan je uspio da izjednači u 66. minutu, kada je Kristijan Pulišić zatresao mrežu, na asistenciju Rafaela Leaa. Utakmica je potom ušla u mirniji ritam, a potom novi šok za Milan. Kontra Parme, Pontus Alkmvist je povukao loptu, sjajno pronašao Matea Kanćeljijerija, a on mirno matirao Majka Menjona. Do kraja nismo vidjeli ništa zanimljivo, pa je Parma stigla do velike pobjede, a Milan ponovo razočarao.

Igralo se još u Udinama, gdje su domaći savladali Lacio 2:1. Strijelci su bili Lorenco Luka i Florijan Tuvan. Lacio je do kraja uspio samo da smanji preko Gustava Isaksena u sudijskoj nadoknadi. Udineze je na četiri poena nakon dva kola, Lacio je ostao na pobjedi iz prvog kola.

Parma – Milan 2:1