174. VJEČITI DERBI

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 0:4 Debakl crno-bijelih na JNA, het-trik Endijaja

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su Partizan 4:0 u 174. vječitom derbiju. Najubjedljivija pobjeda u Zvezdinoj istoriji na stadionu Partizana. Crno-bijeli su pokazali da nisu dorasli rivalu ove sezone.

Duel je bio prava jednosmjerna ulica. Zvezda je imala prvu priliku. Šerif Endijaj je centrirao, a Silas je iz izgledne pozicije poslao loptu preko gola. Tim Vladana Milojevića imao je incijativu, a poveli su u 24. minutu. Timi Elšnik je centrirao, lopta je pogodila u ruku Stefana Kovača. Prekid je trajao nekoliko minuta, a sudija Novak Simović je pokazao na bijelu tačku. Siguran je bio Šerif Endijaj, za četvrti gol u isto toliko odigranih prvenstvenih derbija.

Partizan se trgnuo nakon gola, a je najbolju šansu imao u 32. minutu. Mario Jurčević je odlično šutirao glavom u dalji ugao, ali pogodio prečku. Mogla je Zvezda da duplira prednost. Centrirao je Mirko Ivanić a Piter Olajinka je imao lijepu šansu da šutne, a on u želji da asistira nije uradio ni jedno ni drugo i izgubio je loptu. Elšnik je probao sa ivice šesnaesterca nakon dodavanja Olajinke, ali lopta ide preko gola. Sjajnu priliku imao je Bibars Natho, ali je njegov udarac završio tik pored lijeve stative gola Omrija Glazera.

Crvena zvezda je duplirala prednost u trećem minutu sudijske nadoknade. Duga akcija, koju je krunisao preciznim udarcem Silas, za prvi gol u dresu crveno-bijelih.

Silas je početkom drugog poluvremena mogao drugi put da zatrese mrežu nakon kontre i pasa Mirka Ivanića, ali se poklizao, a potom je šutirao Andrija Maksimović, ali odbrana Aleksandra Jovanovića.

Zvezda je povela 3:0 u 55. minutu, a strijelac je bio Šerif Endijaj drugi put, nakon dodavanja Elšnika.

Endijaj je kompletirao het-trik u 65. mninutu. Centrirao je Egor Prucev, a napadač iz Senegala je pored indolentne odbrane Partizana lako zatresao mrežu. Postao je prvi igrač koji je postigao het-trik u derbijima nakon čak 56 godina.

Srećom po Partizan, Milojevićevi momci spustili su gas do kraja, pa se rezultat više nije mijenjao. Na tabeli su ponovo prvi sa 22 boda nakon 9. kola. Partizan je na devetoj poziciji sa 11.