TEŽAK PORAZ CRNO-BIJELIH

Partizan je svjetlosnu godinu daleko do Lige šampiona, da li i od Lige Evrope?

Partizan primio devet golova u dva meča, Foto: Dusan Milenkovic/ATAImages/PIXSELL

Prije sedam dana u poljskom Lublinu je bilo 6:2 za Ukrajince, a i večeras je kijevski Dinamo, u revanšu 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, održao čas fudbala Partizanu u Beogradu – pobjeda gostiju 0:3!

Već u 16. minutu gosti stižu do prednosti preko iskusnog Andrija Jarmolenka, ali je prekaljeni ukrajinski reprezentativac imao dosta sreće, lopta mu je došla nakon što je Kalulu bukvalno napucao Ovusua.

Domaćin je u drugom poluvremenu pogodio stativu, Mateus Saldanja je bio blizu da se upiše u listu strijelaca, a u 68. minutu Svetozar Marković naivno pravi jedanesterac koji u gol pretvara Vladislav Vanat.

Tačku na totalnu nemoć Partizana stavio je u sudijskoj nadoknadi Oleksandar Karavaev.

Partizan nastavlja u kvalifikacijama za Ligu Evrope – rival je švajcarski Lugano.

Dinamov protivnik biće škotski Rendžers.