Partizan poražen od kluba koji postoji pet godina

U okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija fudbaleri Partizana poraženi su na gostovanju azerbejdžanskom Sabahu – 2:0. Golove su postigli Letić i Isajev.

Od prvog minuta igrači vicešampiona Azerbejdžana izgledali su bolje, a imali su i nekoliko kolosalnih prilika prije prvog gola koji je postignut u 70. minutu.

Svemu je prethodio sumnjiv penal koji je dosuđen Sabahu. Golman Partizana, Jovanović, odbranio je udarac sa bijele tačke, a lopta je otišla u korner.

Upravo nakon tog kornera sa ivice kaznenog prostora evrogol postiže Bojan Letić. Samo četiri minuta nakon prvog uslijedio je i drugi gol.

Isajev je ubacio loptu oštro, niko je nije dirao, a ona je završila u mreži Partizana.

Revanš je na programu za sedam dana u Beogradu.

OSNOVANI 2017. GODINE – NE ZNAJU ZA PORAZ U EVROPI

Zanimljivo, Sabah je osnovan prije samo pet godina. Ovoga ljeta igraju prve evropske mečeve u istoriji kluba, a za sada na tri utakmice imaju i tri pobjede (dva puta protiv RFS-a i večeras protiv Partizana).

S obzirom da postoje od 8. septembra 2017. ne mogu se pohvaliti nekom impozantnom istorijom. Klub još uvijek čeka prvi trofej. Najveći uspjeh jeste svakako prošlosezonsko drugo mjesto u azerbejdžanskoj Premijer ligi.

Prema uglednom Transfermarktu – ekipa Sabaha “teška” je 11,23 miliona eura. Poređenja radi vrijednost Partizanovog tima procjenjuje se na nešto manje od 40 miliona eura.