LIGA KONFERENCIJA / PLEJ-OF

Partizan se ispromašivao i izgubio, Đalov remi

Belgijski klubovi su crna beštija Partizana. Ni u 11. pokušaju crno-bijeli nisu uspjeli da slave protiv tima koji dolazi iz Belgije. Večeras su na svom stadionu u Humskoj poraženi od Genta – 1:0.

4 nerijesene i 6 poraza protiv Belgijanaca – Belgijanci su Partizanova crna beštija

Crno-bijeli su imali veliku priliku da prvi načnu goste već u petom minutu. Poslije greške odbrane Genta lopta je došla do Saldanje koji je ostao sam i šutirao sa nekih 18 metara, ali je Davi Ruf, golman belgijskog kluba, dobro odreagovao. Utisak je da je Partizanov Brazilac mogao i bolje da reaguje u ovoj situaciji.

Brzo je stigla kazna za ovaj promašaj. Igrao se 16. minut – Sven Kums je centrirao, a na drugoj stativi je bio Omri Gandelman koji pogađa mrežu Aleksandra Jovanovića.

U nastavku prvog poluvremena obje ekipe su imale više polušansi, ali ništa konkretnije.

Partizan je lako do izjednačenja mogao u 58. minutu. Ksander Severina je odlično ubacio loptu u kazneni prostor Genta, natrčao je na nju Saldanja, ali je promašio cijeli gol.

Pravi zicer u 76. minutu promašio je Milan Lazarević. Pogriješili su Gentovi defanzivci, Bibras Natho je u svom stilu spojio Lazarevića sa golom, ali je iz neposredne blizine prebacio čitav gol bivši igrač Vojvodine, Liepaje i Rada.

Posljednju kolosalnu priliku imali crno-bijeli u 90. minutu. Šutirao je iskosa Stefan Kovač, loptu je ispred peterca skrenuo Đorđe Jovanović, ali je golman gostiju ponovo ostao nesavladan.

Revanš je na programu za šest dana od 18 časova.

Rijeka, koju sa klupe predvodi crnogorski stručnjak Radomir Đalović, remizirala je sa ljubljanskom Olimpijom na svom terenu. Poveli su vicešampioni Hrvatske preko Franja Ivanovića u 33. minutu, a remi Zmajčekima donio je Pedro Lukas Švajcer sa bijele tačke u 76. minutu.