Pet italijanskih bolnih rana za samo 16 dana

Italija okovana porazima. Foto: Matteo Ciambelli/DeFodi Images/Pixsell

Mjesec maj poslužio je kao savršen poligon za euforiju italijanskom fudbalu.

Inter u finalu Lige šampiona, Roma u finalu Lige Evrope, Fiorentina u finalu Lige konferencija, a onda i plasman mlade U20 reprezentacije u finale Svjetskog prvenstva te polufinale seniorskog sastava Azura u Ligi nacija.

Na Apeninima su praktično slavili povratak kalća na velika vrata. Međutim, u svega 16 dana italijanski fudbal doživio je – svih pet poraza.

Najprije je 31. maja Roma, nakon penala (4:1), izgubila na Puškaš areni u Budimpešti od Sevilje.

Potom je 7. juna Fiorentina izgubila od Vest Hema (1:2) u Fortuna areni u Pragu, golom Džaroda Bovena u 90. minutu.

Nakon toga, 10. juna, Inter je poražen u Istanbulu od Mančester sitija (0:1), a presudio mu je Rodri.

Samo dan kasnije Italija do 20 godina zastala je na korak od osvajanja Mundijala u Argentini. Urugvaj je u finalu bio bolji (1:0), pogotkom Lusijana Rodrigeza u 86. minutu.

I onda, sinoć u polufinalu Lige nacija A selekciju razoružala je Španija (1:2) i to golom Hoselua u – 88. minutu.

Pet poraza u nešto više od dvije sedmice ponovo su bacili fudbalsku čizmu u svojevrsnu depresiju. Sa jedne strane, Italijani su zaista puno toga dobrog uradili ove sezone, pa su finala svakako vrijedna priznanja.

Međutim, zemlja četvorostrukih svjetskih šampiona nije navikla da ima epizodnu ulogu u noćima kada su ulog najveća znamenja, koja su ovog puta završila u rukama njihovih suparnika iz Španije, Engleske i Urugvaja.