Pet postignutih, četiri poništena gola, dva crvena i prvi poraz Totenhema

Fudbaleri Čelsija nanijeli su prvi poraz dosadašnjem lideru Totenhemu u 11. kolu Premijer lige – 4:1. U jednoj “ludnici” od meča vidjeli smo sve, golove, crvene kartone, sporne odluke, poništene golove…

Ovim porazom Totenhem je izgubio vodeću poziciju na tabeli, a na istu se vratio Mančester siti.

U prvom poluvremenu igralo se do 58. minuta. Počelo je odlično za Pijevce. Igrao se šesti minut kada je Dejan Kuluševski pogodio za vođstvo domaćina, uz dosta sreće, s obzirom da je lopta pri šutu okrznula jednog igrača Čelsija i promijenila smjer te tako prevarila Sančeza.

Potom je uslijedio potpuni haos na terenu. Prvo je u 13. minutu poništen gol Sona, potpuno opravdano.

VAR je potom prešao na stranu momaka Anžea Postekoglua. U 21. minutu Rahim Sterling je zatresao mrežu Vikarija, ali je zbog očiglednog igranja rukom isti poništen. Nije tu bio kraj posla za VAR u prvom poluvremenu. Najkomplikovanija situacija dogodila se u 28. minutu. Fenomenalno je pogodio Kaisedo, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda u kojem se našao Džekson koji je pritom uticao na igru.

Međutim u istom napadu dogodila se još jedna sporna situacija. Kristijan Romero je malo prije gola Kaiseda neoprezno startovao nad Encom Fernandezom u svom kaznenom prostoru. Sudija Oliver je poslije gledanja snimka pokazao na bijelu tačku i crveni karton Argentincu. Siguran realizator najstrože kazne bio je Kol Palmer.

Nije bio tu kraj nevolja za Totenhem u prvom poluvremenu. Do velikog odmora povrijedili su se Miki van de Ven i Džejms Medison.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1.

Poslije samo 10 minuta igre u drugom dijelu Totenhem ostaje sa devetoricom na terenu. Udogi je neoprezno startovao nad Sterlingom i zaradio drugi žuti odnosno crveni karton. Od tog momenta krenuo je veliki pritisak gostiju. Vikario je na golu Totenhema činio čuda – sve do 75. minuta. Sterling je izbjegao ofsajd i spojio sa golom Džeksona.

Kada se mislilo da neće biti više VAR provjera uslijedila je nova. Igrači Totenhema krenuli su svim snagama u napad. Poslije centaršuta Pedra Pora iz slobodnog udarca lopta je došla do Erika Dajera koji je fenomenalno reagovao, ali na žalost navijača Totenhema iz ofsajda.

Konačni udarac domaćinu zadao je Nikolas Džekson u nadoknadi vremena. Senegalski napadač je sa dva gola u četvrtom i osmom minutu nadoknade dotukao domaćine.