BUNDESLIGA / 32. KOLO

Petarda Ćabijeve kaznene ekspedicije

Novi šampion Njemačke, Bajer Leverkuzen ne sklanja nogu sa papučice za gas. Kaznena ekspedicija Ćabija Alonsa pobijedila je u Frankfurtu domaći Ajntraht sa 5:1 (2:1) u 32. kolu Bundeslige.

Farmaceuti su poveli u 12. minutu, udarcem Granita Džake sa ivice šesnaesterca.

Izjednačio je Igo Ekitike u 32. minutu. Francuz je, nakon centaršuta Faresa Čabija, pravovremeno utrčao iza zadnje linije gostiju i sa peterca glavom zatresao mrežu.

U 41. minutu je Omar Marmuš propustio idealnu priliku da preokrene rezultat. Egipćanin je izašao sam ispred golmana Apotekara i šutirao visoko preko prečke.

Inače, golman Leverkuzena, Lukaš Hradecki upisao je 292. nastup u Bundesligi i tako sa prvog mjesta vječne liste stranih čuvara mreže u njemačkom šampionatu svrgnuo nekadašnju jedinicu Borusije Menhengladbah i Bajern Minhena, sada Intera, Jana Zomera.

Kazna je stigla samo dva minuta kasnije, kada je proradila češka veza. Adam Hložek je poslao “kiflu”, Patrik Šik glavom poslao loptu iza leđa Kevina Trapa, koji je zakačio loptu – nedovoljno.

Na semaforu Dojče bank parka je u 58. minutu pisalo 1:3. Nils Enkunku je u svom kaznenom prostoru bespotrebno oborio Nejtana Telu, koji je leđima bio okrenut golu. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Ezekil Palasios.

Farmaceuti su u 77. minutu visoko izvukli odbranu Ajntrahta, uslijedio je pas po dubini na lijevi bok, Hložek je upisao treću asistenciju na meču, Džeremi Fimpong prvi gol.

Konačanih 1:5 postavio je Viktor Bonifas u 89. minutu.