Koltovi ispalili pet metaka

Foto_ /Weis/TEAM2sportphoto/IMAGOSPORT/PIXSELL

Samo je Borusija Menhegladbah upisala trijumf, dok su tri popodnevna meča 23. kola Bundeslige završena podjelom bodova.

Koltovi su ispalili pet metaka u Bohum (5:2).

Poveli su domaći golom Nejtana Engomua u 29. minnutu, iako se stekao utisak da je još ranije Gamboa postigao autogol, odnosno da je golman gostuji intervenisao kada je lopta već prešla gol liniju. Bilo kako bilo, Francuz je nakon toga potvrdio gol Ždrijebaca.

Prednost Menhegladbaha udvostručio je Julijan Vajgl iz jedanaesterca u 35. minutu.

U 72. minutu se listu strijelaca upisao Roko Reic, glavom, na centaršut Engomua.

Glavom je zatresao mrežu i Džordan Siebaču u 78. minutu, na centaršut Frank Onoru.

Tri minuta ranije prvi gol za Bohum postigao je Filip Hofman, koji je ostao sam nakon nespretnog pokušaja štopera Koltova da izbace loptu.

Keven Šloterbek je nebeskim skokom na centaršut Slovenca, Matuša Bera prepolovio prednost ekipe Gerarda Seaonea.

Ipak, tačku na meč stavili su domaći. Onoru je u dobokoj sudijskoj nadoknadi vremena ispalio “raketu” sa desne strane u gornji bliži ugao, poslije duge akcije i tako potvrdio prvu pobjedu Borusije nakon pet utakmica.

Union Berlin je vezao četvrti meč bez poraza, ali je tim Nenanada Bjelice protiv Hajdenhajma prekinuo niz od dva vezana trijumfa – 2:2.

Već u 3. minutu veliki kiks defanzivaca domaćih koji su vratili loptu Nikoli Dovedanu, momak rođen u Austriji je izašao sam pred golmana Frederika Ronova, Danac se odlučio da ostane na liniji pa dvadesetšestogodišnjem napadaču nije bilo teško da zatrese mrežu.

Domaći su izjednačili u 44. minutu. Josip Juranović je izveo slobodan udarac, Robin Gosens primio loptu i sa pet metara po zemlji matirao Kevina Milera.

Totalni preokret Unionu je donio Andraš Šafer “bombom” sa preko 20 metara, mada je lopta na putu ka mrežu pogodila u leđa Brendena Aronsona i malo promijenila smjer.

Na 2:2 je izjednačio Jan Niklas Beste, koji je sa 16 metara lobovao Ronova.

Verder i Darmštad, odnosno Štutgart i Keln odigrali su 1:1.

Verder je poveo u 8. minutu tako što je Krištof Cimerman u želji da otkoni opasnost uklizao i zatresao mrežu svog tima.

U 33. minutu je Matijas Bader osvojio loptu, uposlio Julijan Justvana a ovaj sa 16 metara pogodio metu.

Štutgart je protiv Jarčeva poveo u 53. minutu, nakon što je nakon duplog pasa Fihriha i Ita na lijevoj strani, Encu Milou preostala samo da sa pet metara pošalje loptu u mrežu.

Konačnih 1:1, postavio je Erik Martel sa lijevog ćoška peterca, nakon centaršuta Lintona Maine.