Petarda Žute podmornice

Podgorica želi da se ekspresno vrati u Prvu crnogorsku ligu, a to je na svojoj koži osjetio “fenjeraš”. Lješkopoljci su u devetom kolu Druge lige sa petardom dočekali Berane – 5:1 (1:0).

Trebao je Žutoj podmornici 41. minut da probije bedem gostiju na DG areni. Nikola Pavlićević je u finišu prvog poluvremena probio do lijevoj strani i načeo mrežu gola Filipa Babovića.

Berance je “razoružao” Anđelko Jovanović evrogolom iz slobodnog udarca u 48. minutu.

Na 3:0 povisio je Đorđe Jovičić u 58. minutu.

U 71. minutu je pogodio Nemanja Božović na centaršut Jovanovića, koji je pet minuta kasnije postigao svoj drugi gol, udarcem po zemlji kroz šumu nogu sa 15 metara, nakon kombinacije iz kornera.

Domaći su željeli da do vrha napune mrežu Beranaca. Tako su ostavili gostima puno prostora i priliku za počasni pogodak, što je iskoristio Viktor Kuč u poslednjem minutu utakmice da postavi konačan rezultat.

Prethodno su Lovćen i Iskra remizirali (2:2).

U prva dva meča 9. kola Druge lige domaćini, Grbalj i Otrant, upisali su pobjede identičnim rezultatom (2:0) nad Komom, odnosno Igalom.