PETROVAC – JEZERO 1:0 Babić slomio otpor Plavljana

Petrovac je pobijedio Jezero 1:0 u 32. crnogorske fudbalske lige.

Petrovčani su slavili golom napadača Slobodana Babića u 85. minutu i na taj način slomili otpor Plavljana, koji su od 43. igrali sa igračem manje, kada je defanzivac Radoš Dedić zaradio drugi žuti karton.

Babić je potpisao svoj peti gol ove sezone, a Petrovac prekinuo crni niz od šest vezanih utakmica bez pobjede.

Sa druge strane, Jezero je 12. porazom u sezoni produžilo nestvarni post u gostima – 14 prvenstvenih gostovanja bez pobjede.

Posljednji put, ujedno i jedini ove sezone, sastav Rada Petrovića-Njegoša slavio je na strani 16. avgusta, kada je u Bijelom Polju pobijedio Jedinstvo 0:1, golom Vojina Pavlovića u 94. minutu.

Petrovac je šesti na tabeli sa 42 boda, dok je Jezero sada u zoni baraža s bodom manje od sedmog Mornara.

U sljedećem 33. kolu Petrovčani gostuju Rudaru, a Jezero ide na noge Mornaru.