1.CFL / 11. KOLO

Petrovac na pogon kapitena, Zorić i Mornar preplivali Jezero

Fudbaleri Petrovca savladali su u Podgorici primorskog komšiju Otrant Olimpik 1:0 u 11. kolu Prve crnogorske fudbalske lige.

Petrovčani su nošeni raspoloženim Dijegom Kastanjedom nešto konkretnije ušli u meč, pokušavali kreativom da dođu do pogotka, ali im to nije polazilo za rukom.

Kada je Otrant u pitanju, vrebali su Ulcinjani svoje prilike u prvom dijelu, a ujedno su bili i akteri najboljih momenata prvog poluvremena.

Na pas Halila Muharemovića zaprijetio je Baba Musa Alhasan u 18. minutu, a isti je igrač par minuta kasnije imao i solo akciju kada je namjestio loptu na lijevu nogu i uputio veoma jak udarac, međutim, lopta je prošla preko prečke.

Drugo poluvrijeme tim iz Petrovca krenuo je ofanzivnije, i jednostavno bio bolji rival. Igralo se uglavnom na polovini Otranta, a u 70. minutu desio se ključni trenutak meča.

Izveli su gosti korner, nakon kojeg nije dobro reagovala defanziva Ulcinjana, lopta se odbila do kapitena Dejana Boljevića koji je uputio udarac sa sedam metara i savladao Jasmina Agovića. Ispostaviće se da je to bio i poslednji gol na meču.

U drugom duelu u istom terminu, Mornar je rutinski savladao Jezero 2:0.

Već u prvom poluvremenu Barani su riješili pitanje pobjednika. Dvostruki strijelac bio je Darko Zorić koji je pogađao u 12. i 21. minutu.

Bila je to treća pobjeda Mornara ove sezone, i djeluje da tim iz lučkog grada polako pronalazi formu koja im je prijeko potrebna u nastavku takmičenja.