CFL / 33. KOLO

Petrovac prekinuo negativan niz protiv Sutjeske, meč obilježio incident

Fudbaleri Sutjeske poraženi su u 33. kolu Prve crnogorske fudbalske lige od Petrovca 1:0, i tako poprilično zakomplikovali svoju sudbinu kada je borba za Evropu u pitanju.

Pored toga, ponovo smo vidjeli scene koje srozavaju crnogorski fudbal, kada su navijači Sutjeske ušli na teren, pa je meč bio prekinut gotovo 60 minuta.

Meč je bio intezivnog karaktera, a uprkos tome što su sigurni na sredini tabele, Petrovčani su u Nikšić došli sa ciljem da prekinu lošu tradiciju od devet mečeva bez pobjede nad Sutjeskom.

Prvi, a ispostaviće se i jedini gol na meču postigao je u desetom minutu Adnan Bašić, koji je lijepo izdriblao i poslao loptu u nebranjeni dio mreže. Bio je to četvrti pogodak u sezoni za Bosanca.

Raspoložen je bio i Slobodan Babić, koji je u par navrata zadao muke defanzivnoj liniji domaćina ali nije uspio da se upiše u listu strijelaca.

Drugo poluvrijeme potpuno je pripalo domaćinu koji je u više navrata mogao do izjednačenja, pogotovo na samom otvaranju.

Dragan Grivić je često napadao protivničke bekove, i u jednoj takvoj situaciji našao se u šesnaestercu kada ga je povukao Nemanja Carević. Međutim, uprkos žustrim protestima sudija Dejan Marković nije pokazao na bijelu tačku.

Neposredno nakon toga, prelijepu akciju su izgradili Veljko Batrović i Vuk Striković, da bi lopta došla do Vaska Kalezića koji je efektno šutirao, ali je lopta zatresla prečku. U tim trenucim dosta sreće bilo je na strani tima sa primorja.

Crnogorski fudbal ne bi bio to što jeste, da ga i ovaj put nisu obilježili incidenti. Igrao se 68. minut kada je Sutjeska konačno uspjela da postigne pogodak kada je glavom tukao Grivić, ali je sudija pokazao da je ranije napravio faul u napadu.

Nakon toga, izrevoltirani navijači Sutjeske, Vojvode, sišli su na teren, ali su se ubrzo vratili na tribine. Međutim, sudija Marković odlučio je da prekine meč.

Prekid je trajao gotovo sat vremena, a meč ne nastavljen tek kada su se tribine ispraznile.

Fudbalski rečeno, igrači su se ohladili na prinudnoj pauzi i uprkos tome što je Sutjeska držala loptu pokušala da dođe makar do boda, Petrovčani su disciplinovano djelovali u posljednjoj liniji i uspjeli da sačuvaju rezultat.

Arsenal – Budućnost 0:4 (0:1)