1.CFL / 2. KOLO

Petrovčani okrenuli žilavi Otrant

Fudbaleri Petrovca savladali su Otrant Olimpik 3:2 u okviru 2. kola Prve crnogorske fudbalske lige.

Ono čemu smo mogli da prisustvujemo jeste ono zbog čega se fudbal voli, a to su uzbuđenja, izjednačenja i preokreti.

Mogli smo da odmah na startu da vidimo jedan od najbržih golova u istoriji našeg fudbala jer je nakon asistencije Anđela Rudovića, Halila Muharemović šutirao ali je pogodio stativu. To se dogodilo u prvih 40 sekundi meča.

Nakon početnog presinga Ulcinjana, domaćin je krenuo nešto ofanzivnije, preuzeo teren, što se odrazilo u naletima Rodriga Fausta koji je imao par polupriliika, a izdvojila se situacija kada je htio da proigra Nemanju Carevića ali se defanziva Otranta ispriječila u toj namjeri.

Međutim, Otran je ubrzo pokazao zašto je član elite. Nakon greške Danila Bakića, lopta je dosla do Ajumua Nišimure koji je postigao prelijep gol sa vise od 20 metara. Nemoćan je u toj situaciji bio Marko Kordić.

Mogao je Petrovac brzo do izjednačenja, dobru priliku je imao Carević nakon mini-bravure u šesnaestercu, ali je na visini zadatka bio Miloš Dragojević, kao i u narednoj situaciji gdje je prelijep centaršut uputio Nikola Zvrko, a Faust glavom pokušao da savlada Dragojevića koji je bio na pravom mjestu i još jednom spasio svoj gol.

Početkom drugog poluvremena domaćin je došao od izjednačenja. Centrirao je Carević a najviši je u skoku bio kapiten Petrovčana Dejan Perović koji je anulirao prednost Otranta.

To je ohrabrilo domaćina da krene ka golu protivnika, i samo pet minuta nakon prvog, postižu i drugi pogodak, ovog puta u režiji Marka Šimuna koji je odapeo sa nekih 18 metara, a lopta nezgodno odskočila i prevarila Dragojevića.

Djelovalo je u tim trenucim da će Petrovac preuzeti inicijativu i pokušati da “umrtvi” meč, ali pitali su se i Ulcinjani.

Igrao se 67. minut kada je kreativni Anđelo Rudović domišljato poslao pas ka Nišimuri, a ovaj atraktivno, u dva poteza, preskočio defanzivnu liniju domaćina i savladao Kordića za ravnanje rezultata.

Međutim, Petrovac je navikao da pruža iznenađenja i kvalitetne mečeve, pa su odlučili da ponovo obraduju svoje navijače. Jedan Argentinac, Dijego Kastanjeda, uputio je udarac, Dragojević odbio, ali samo do drugog Gaučosa, Fausta, koji postiže svoj prvi gol od povratka u crnogorsku ligu.

Ispostaviće se da je taj gol bio i ključan, a ujedno i poslednji na meču, pa su Petrovčani ostvarili prvu pobjedu u novom izdanju Prve lige Crne Gore, dok je Otrant osjetio premijerni poraz u eliti.

Budućnost – Sutjeska 1:1