1.CFL / 6. KOLO

Petrovčani rutinirali Bjelopoljce

Fudbaleri Petrovca savladali su Jedinstvo na svom terenu 3:1 u 6. kolu Prve crnogorske fudbalske lige.

Uprkos tome što smo vidjeli četiri gola meč je na momente bio poprilično dosadan, gdje ni jedni ni drugi nisu uspijevali da gledaocima pruže ljepotu igre. Međutim domaći fudbaleri uspjeli su da urade ono što je njima najbitnije, a to je da dođu do tri boda.

Iz gotovo dvije jedine prilike u prvom poluvremenu Petrovčani su uspjeli da nađu put do mreže. Igrao se 33. minut kada je nakon centaršuta Danila Pešukića loptu primirio Rodrigo Faust, a zatim raspalio po istoj za vođstvo svog tima.

Pred sam kraj prvog poluvremena, na asistenciju Fausta lijepo je gađao Aleksandar Kapisoda i povećao na 2:0 pred odlazak na odmor.

Nastavak meča ulio je nadu gostima kada je crnogorski golgeter Žarko Korać smanjio zaostatak pogotokom u 54. minutu, ali je uprkos tome, sve nade Bjelopoljaca srušio Adnan Bašić koji je efektno smjestio loptu iza leđa Gorana Akovića za konačnih 3:1.

Arsenal – Bokelj (1:1)