1. CFL / 3. KOLO

Petrovčani upalili sve alarme kraj Bistrice, Jedinstvo šokiralo Mornar, Otrant ubjedljiv

Tri utakmice trećeg kola 1. CFL odigrale su se večeras.

U Nikšiću Petrovac je šokirao Sutjesku, 2:0. Ekipa sa primorja došla je tako do uzastopne pobjede poslije uvodnog poraza od Budućnosti (2:1). Sa druge strane, Sutjeska još uvijek nema pobjedu u novoj sezoni i kraj Bistrice su svi alarmi upaljeni.

Vrlo rano su Petrovčani načeli Sutjesku. Igrao se 13. minut Danilo Bakić je odlično oduzeo loptu, perfektno centrirao, a na drugoj strani ostao je usamljen Dijego Kastanjeda koji je lagano smjestio loptu u mrežu Vladana Giljena.

Po receptu iz prvog poluvremena tako je Petrovac zadao udarac i u drugom dijelu igre. Samo sedam minuta bilo im je potrebno da udvostruče svoje vođstvo. Marko Šimun se odlično snašao i postigao svoj drugi gol u dresu primorskog kluba.

Pravu goleadu vidjeli smo u Petrovcu gdje je Otrant ugostio Jezero – 3:1.

Sve je počelo u 13. minutu. Iori Okamoto je napravio veliku grešku pred svojim golom, proslijedio loptu pravo u noge Ajumua Nišimure koji se počastio sa ovim poklonom svog zemljaka iz Jezera i doveo Ulcinjane u vođstvo.

Tim Dejana Vukićevića nije spuštao nogu sa papučice gasa. Devet minuta kasnije Halil Muharemović je povratnom loptom ostavio samog Baba Musu Alhasana pred golom Plavljana, a ofanzivac iz Gane je u takvim situacijama nepogriješiv.

Već u 27. minutu bilo je 3:0. Anđelo Rudović je izveo slobodan udarac i u trepavicu pogodio Marka Bugarina koji postiže novi gol za Otrant.

Nadu Jezeru u samom finišu prvog poluvremena vratio je Srđan Bošković golčinom sa ivice kaznenog prostora. Veoma preciznim udarcem iz voleja pogodio je malu ćošak gola koji je čuvao u tom momentu nemoćni Jasmin Agović.

Međutim, bilo je to sve od golova pa je tim iz Ulcinja drugom pobjedom u tri odigrane utakmice pokazao da će biti itekako kompetentan u ovoj sezon Prve fudbalske lige.

Mornar nikako da na domaću scenu prenese ono što su pokazivali u Evropi. Ni poslije večerašnjeg gostovanja Jedinstva u Baru ekipa Zorana Đuraškovića još uvijek ne zna za pobjedu u domaćem šampionatu. Ne samo to nego su i poraženi od Bjelopoljaca, 2:1.

U 34. minutu Jedinstvo je stiglo do iznenađujućeg vođstva. Brandao je sjajno izveo korner, a Žarko Korać bio je najbolji u skoku.

Kotaro Kiši je odlično vidio usamljenog Darka Zorića na 15 metara od gola Jedinstva, a iskusni Nikšićanin je precizno pogodio za izjednačenje na Topolici.

Kada je Mornar trebalo da pojuri ka trijumfu uslijedio je šok za njih. Odličnim duplim pasom Korać i Brandao su u 75. minutu izigrali odbranu Barana, a Brazilac se golom nagradio za odličnu partiju večeras.