PREMIJER LIGA/30. KOLO

Pijevci u zoni Lige šampiona, Brereton jedini oštar kod Oštrica, malerozni Petrović i Kolmen

Totenhem je u zoni Lige šampiona. Ekipa Angelosa Postekoglua se pobjedom nad Lutonom od 2:1 u 30. kolu Premijer lige izjednačila na četvrtom mjestu tabele sa Aston Vilom.

Šeširdžije su povele već u 3. minutu. Bila je to tečna akcija po desnoj strani koju je začeo bivši fudbaler Totenhema, Andros Tauzend, nastavio Ros Barkli, koji je prograo Tahita Čonga, a Holanđanin sa desetak metara pogodio u ugao nakon tačno dva minuta i 17 sekundi utakmice, što je najbrži gol koji su Pijevci primili u Premijer ligi na svom stadionu u poslednjih 10 minuta.

Rekord drži Tomaš Rosicki koji je kao igrač Arsenala mrežu Totenhema zatresao nakon 72 sekund u martu 2014. godine

Spursi su izjednačili u 51. minutu autogolom Ise Kaborea. Son se stuštio po desnoj strani oštro ubacio loptu, a momak iz Burkine Faso je zakucao u svoju mrežu.

Potpuni preokret Pijevcima donio je Son u 87. minutu, Timo Verner je ubacio loptu po zemlji, Brenan Džonson je odložio Koreancu koji ne griješi iz takvih situacija.

Son je tako ušao među u odabrano društvo pet najboljih strijealca u istoriji Totenhema.

Nastavljen je košmar Čelsija. Ekipa Maurisija Poketina nije uspjela da savlada Barnli – 2:2.

Poveli su domaći minut pred odlazak na odmor. Lorenc Asinjon je odgurnuo u svom kaznenom prostoru Mihaila Mudrika u kaznenom prostoru – Skot Palmer drsko, Panenkom, matirao bivšeg golmana mlade reprezentacije Crne Gore, Arijaneta Murića.

Palmer je postao tek peti igrač koji je učestvovao u više od 20 golova u prvoj premijerligaškoj sezoni u dresu Čelsija nakon Džimija Flojda Haselbanka (32 u 2000/01), Edena Azara (20 u 2012/13), Dijego Košte (23 in 2014/15) i Seska Fabregasa (21 u 2014/15).

Poravnao je Džoš Kulen fantastičnim udarcem iz prve sa 17 metara u 47. minutu.

U 78. minutu majstorija Rahima Sterlinga, asistencija petom za drugi gol Palmera.

Malo je međutim i to bilo Plavcima, pošto je 81. minutu srpski golman Đorđe Petrović slabo reagovao nakon udarca glavom Dare O’Šea.

Fenjeraš, Šefild junajted je remizirao sa Fulamom (3:3), iako je vodio 3:1.

Dva gola i asistenciju upisao je napadač Oštrica Brereton Dijaz.

Čileanac je prvo pogodio rutinski sa pet metara, zatim se stuštio po desnoj strani i namjestio gol Oliveru Mekbrniju, da bi u 69. praktično uskočio u gol i pogodio glavom.

Prvi gol za Kolibare postigao je Palinja u 62. minutu, Bobi De Kordova Rid je u 85. minutu “bombom” sa distance smanjio na 2:3, da bi remi gostima donio Rodirugo Muniz efektnim makazicama u trećem od 14 minuta sudijske nadoknade vremena.

Bodove su podijelili i Notingem Forest i Kristal Palas – 1:1.

Gosti su prvi poveli. Igrao se 11. minut kada su Šumari loše ispucali loptu – samo do centra. Ebereči Eze je ušao u kazneni prostor rivala, odigrao povratni pas, a Žan Filip Mateta rutinski pogodio mrežu.

Bod domaćima donio je Kris Vud u 61. minutu.

Bornmut je u finišu došao do pobjede protiv maleroznog Evertona – 2:1.

Trešnjice su povele pogotkom Dominika Solankea glavom, sa dva metra, poslije centaršuta Lojda Kelija sa desne strane.

Izjednačio je Beto u 87. minutu nakon poklona u vidu ispuštene lopte od strane golmana domaćih Neta.

Ipak, brazilskom čuvaru mreže se u prvom minutu sudijske nadoknade vremena revanširao autogolom iskusni Šejmus Kolmen.

U prvom meču 30. kola, Njukasl je nakon preokreta savladao Vest Hem sa 4:3.

Svrake su postale prvi tim nakon više od 11 godina koji je uspio da pobijedi nakon što je do 77. minuta imao dva gola zaostatka (1:3). Prethodno je to pošlo za rukom Redingu protiv Vest Bromvič Albiona u januaru 2013. godine. VBA je do 82. minuta gubio sa dva gola.

Njukasl – Vest Hem 4:3 (1:2)