Pioniri ispustili dva gola prednosti

Crnogorski pioniri

Pionirska reprezentacija Crne Gore ispustila je dva gola prednosti i poražena je nakon jedanaesteraca od selekcije Beograda 2:2 – 1:4 u prvom kolu turnira “Josip Katalinski Škija” u Doboju.

Učenici Minje Ljumovića su poveli golom Mihaila Markovića u 9. minutu. Prednost je udvostručio Petar Begović, četiri minuta kasnije, a izgledne prilike su propustili Vuk Jovović i Mark Đokaj.

Kazna je stigla na drugoj strani u vidu pogodaka Mateja Strike u 29. i Vuka Đajića u 37. minutu.

Mogu biti zadovoljan prikazanom igrom u većem dijelu susreta s obzirom da je ovo prvi meč jednog godišta u formiranju. Rezultatski je moralo bolje. Stekli smo dva gola prednosti i imali potpunu kontrolu, dominirali i stvarali dobre situacije pred golom protivnika. U samom finišu prvog poluvremena, sasvim slučajno jedan centaršut  sa lijeve strane završio je u našoj mreži. Nakon odmora samo na momente smo bili na nivou iz prvog dijela, nesmotrenost u zadnjoj liniji koštala nas je toga da drugi put vadimo loptu iz mreže. Mislim da smo danas bili bolji u odnosu na rivala, pogotovo u prvom dijelu meča. Pri izvođenju jedanaesteraca nismo bili precizni dva puta, što je omogućilo protivniku da izađe kao pobjednik u ovom susretu“, rekao je sajt FSCG Ljumović.

Naši pioniri u drugom kolu u četvrtak od 11 časova igraju sa selekcijom Sarajeva.