Pioniri od 3:0 do 3:3

Pionirka fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Bugarskom (3:3) u prvom prijateljskom meču.

Vodili su izabranici Minje Ljumovića 3:0 golovima Lazara Popovića i Marka Đokaja (dva), ali su onda pali i dozvolili domaćinu da se vrati i dođe do remija golovima Gabrijela Jordanova (dva gola, jedan sa penala) i Viktora Dobreva.

Dobro smo otvorili utakmicu, brzo postigli dva gola, a onda i treći. Bili smo mnogo bolji od rivala, ali smo u finišu prvo poluvremena primili gol. Na pauzi sam igračima govorio da smire loptu, jer se vidjelo da je Bugarska krenula sa agresivnijom igrom. U drugom poluvremenu smo primili gol iz jedanaesterca, zatim nam je poništen pogodak, da bi rival sve to iskoristio i došao do izjednačenja. Možemo biti zadovoljni dobrim dijelom utakmice, ali ostaje žal što meč u kojem smo vodili sa 3:0 nijesmo riješili u svoju koristi jer smo bili u prilici to da uradimo. Sada je važno da se odmorimo i što bolje spremimo za drugu utakmicu“, rekao je Ljumović.

Drugi prijateljski duel na programu je u četvrtak, u 10 časova.