Pita se i Vest Hem nešto u Londonu – Čekićari samljeli Čelsi

Snažnu poruku je Vest Hem poslao nakon londonskog derbija – Čekićari su u svom domu savladali Čelsi 3:1 i to na herojski način! Alfonso Areola je odbranio penal, domaćin je više od pola sata igrao sa desetoricom u polju, ali jasno je da trofej Lige konferencija nije slučajnost. Vest Hem je decenijama klut na Ostrvu, ali je posljednjih godina u svim segmentima izrastao u klub koji može da se dostojno bori za glavnu facu Londona. A da ne pominjemo koliko je kluba u glavnom gradu Engleske…

Još se nijesu ni popunile tribine grandioznog Olimpijskog stadiona u Londonu, a semafor je pokazivao 1:0 u korist domaćina. Džejms VordPraus, hirurški je precizno izveo korner u 7. minutu, tačno na glavu Najefa Agerda koji trese mrežu za veliko slavlje Čekićara.

Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju. Nećkala se odbrana Vest Hema, lopta je stigla do izuzetno talentovanog 19-godišnjeg Karnija Čukvuemeke koji je sam sebi izgradio poziciju za šut i probio nemoćnog Alfonsa Areolu.

Francuski golman je u finišu prvog poluvremena dokazao da je ove sezone zreo za premijerligaške utakmice, te da dostojno može da zamijeni već odavno poljskog veterana, 38-godišnje Lukaša Fabijanskog. Poslije starta Tomasa Součeka Džon Bruks je uz pomoć VAR-a pokazao na bijelu tačku, odgovornost je preuzeo Enco Fernandez, ali udarac Argentinca sa penala maestralno je zaustavio Areola za oduševljenje domaće publike.

Intervencija nekadašnjeg golmana Pariz Sen Žermena dala je krila ekipi Dejvida Mojesa u drugom poluvremenu. Opasno je Vest Hem prijetio iz kontri i drugi put probušio srce Plavaca u 53. minutu. Opet je krenulo sve od VordPrausa koji odmah dokazuje nesporan kvalitet i činjenicu da će biti ogromno pojačnje za Čekićare – reprezentativac Engleske je lansirao Majkla Antonija, a snažni ofanzivac je pored odavno dobro poznatih fizičkih predispozicija dokazao da ima i fenomenalnu teniku šuta – snažnim udarcem poslao je neodbranjivu loptu iza leđa nemoćnog Roberta Sančeza.

Igrao je Nagerd fenomenalnu utakmicu sve do 67. minuta, kada je bespotrebnim klizećim startom potpuno opravdano dobio drugi žuti karton i morao ranije na tuširanje.

Krenuo je Čelsi na sve ili ništa, prijetili su Rahim Sterling, Mihail Mudrik, ali uvijek su na vrijeme fudbaleri Vest Hema, poučeni velikim iskustvom, znali da zatvore prazan prostor i izađu u dobar blok.

Tačku na meč stavio je Lukas Paketa– u dubokoj sudijskoj nadokandi Brazilac je pogodio sa bijele tačke. Prethodio je prekršaj Moisesa Kaiseda, kojeg je Čelsi platio Brajtonu 115 miliona eura – Ekvadorac je srušio Emersona u kaznenom prostoru.

Ranije danas, Aston Vila je u Birmingemu razmontirala ekipu Evertona – bilo je 4:0.