LIGA ŠAMPIONA

Plijen podijeljen na pola

Prvi duel PSV-a i Borusije Dortmund u osmini finala Lige šampiona završen je bez pobjednika – 1:1.

Gosti su prvi zadali udarac i to u 24. minutu. Milioneri su prvo odličnim presingom oduzeli loptu domaćem timu pred njihovim kaznenim prostorom, a onda je lopta vrlo lijepo išla od noge do noge i to redom Džejdon Sančo, Niklas Filkrug i Marsel Sabicer koji je na kraju i asistirao strijelcu vodećeg gola Borusije, Doniju Malenu.

Bivši igrač PSV-a namjestio se na desnu nogu, oštro šutirao, a lopta je okrznula Seržinja Desta i ušla pod prečku gola Valtera Beniteza.

Egal pred revanš donio je Luk de Jong u 56. minutu. Prije toga neoprezan u svom kaznenom prostoru bio je Mats Humels. Njemac je startovao na Malika Tilmana, a sudija Srđan Jovanović je pokazao na penal koji je potvrđen i poslije VAR asistencije. De Jong je bio siguran egzekutor.

Revanš u Dortmundu je na programu 13. marta.

PSV – Borusija Dortmund 1:1