Poček u finišu srušio Lovćen, težak poraz dojučerašnjeg prvoligaša

Kažić sa "kreča" nastavio golgeterski niz

Bokelj je savladao ekipu Lovćena rezultatom 2:1 na glavnom terenu Kampa Fudbalskog saveza Crne Gore, dok je Kom u Danilovgradu bio ubjedljiv protiv domaće Iskre (4:1) u mečevima drugog kola Druge lige.

Bokelj je bolje otvorio meč u Podgorici, gdje najstariji naš klub igra kao domaćin.

Kotorani su poveli u 10. minutu. Dejan Pepić i Igor Poček su odlično izvršili transfer lopte sa lijeve strane u srce šesnaesterca, gdje je Vladan Kordić spremno dočekao i poslao u mrežu.

Imali su nakon toga plavo-bijeli još dvije šanse, stopostotnu je propustio Poček, a kazna je stigla u 40. minutu. Veteran Benjamin Kacić je izborio jedanaesterac – Bojan Kapitović sa bijele tačke, od stative, pogodio za 1:1.

Nije falilo uzbuđenja ni u nastavku.

U 60. minutu sudija Vojin Vojinović je pokazao put u svlačionicu veznom fudbaleru Bokelja Petru Vukčeviću zbog udaranja protivnika bez lopte.

Nominalni domaćini su međutim samo osam minuta imali igrača više na terenu, pošto je drugi žuti karton zaradio Lovćenov Risto Vujović.

Gosti su u 68. minutu imali idealnu priliku da stignu do novog vođstva. Međutim, rezervista Žarko Vilotijević nije realizovao jedanesterac.

Kotorani su u finišu ipak stigli do tri boda. Baba Musa Alhasan, nad kojim je skrivljen pomenuti jedanaesterac, osvojio je u 89. minutu loptu na sredini terena, lansirao Vilotijevića u kontru, ovaj odložio loptu Počeku, a iskusni napadač rutinskim udarcem po zemlji matirao Jovana Perovića.

Dojučerašnji prvoligaš Iskra, pretrpjela je drugi poraz u novoj sezoni.

Zlatičanima su od starta meča na stadionu “Braća Velašević” bili mnogo bolji rival.

Defanzivan domaćih Anđelko Bokan je u 5. minutu oborio u svom kaznenom prostoru Marka Kažića. Iskusni napadač gostiju se nije obazirao na nepisano pravilo da igrač nad kojim je skrivljen penal ne treba da ga šutira. Kažić je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio sa “kreča” za svoj treći gol u sezoni – 0:1.

Prednost izabranika Dejana Rabrenovića udvostručio je Vladimir Perišić iz kontranapada u 26. minutu.

Ipak, najljepši gol na meču djelo je fudbalera ekipe iz Bjelopavlića. Danilovgrađani su u 44. minutu izveli takozvani skraćeni korner. Filip Perović je asistirao Petru Tadiću na ivici šesnaesterca, a ovaj majstorski pogodio mrežu.

Slaba je to utjeha za fudbalere Iskre, pošto su u drugom poluvremenu još dva puta vadili loptu iz svoje mreže.

Perišić je u 67. minutu postigao drugi gol, dok se u drugom minutu sudijske nadoknade vremena u strijelce upisao i Vuk Ajković.

Ranije tokom dana je Grbalj održao čas fudbala Beranama, dok je Podgorica slavila u Igalu. Juče je Otrant Olimpik na Starom aerodromu na premijeri drugog kola savladao Internacional.