Podjela bodova u Torinu, Lukaku nastavio niz

U poslednjem meču petog kola Serije A, sastali su se Torino i Roma, a konačan rezultat izonosio je 1:1.

Roma je na momente djelovala bolje i opasnije, ali u prvom poluvremenu nismo vidjeli puno uzbuđenja. Dosta pokušaja ali se mreža u Torinu nije tresla.

U nastavku nešto energičniji start obije ekipe, a prvi od dva pogotka došao je u 68. minutu. Romelu Lukaku se vrhunski snašao u kaznenom prostoru, iskoristio svoju snagu i okrenuo defanzivce i poslao loptu iza leđa Vanje MilinkovićSavića, što je ujedno bio i treći uzastopni gol Belgijanca.

Nešto više od petnaest minuta trajala je prednost gostiju, da bi nakon centaršuta Raula Beljanove najbolji u skoku bio Duvan Zapata koji je pogodio za izjednačenje i konačnih 1:1.

U narednom kolu Roma gostuje Đenovi, dok će Torino na megdan drugom klubu iz Vječnog grada – Laciju.

Empoli – Inter 0:1 (0:0)