SUPERKUP ŠPANIJE

Poigravanje u Rijadu

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Barselonu 4:1, i osvojili španski Superkup čiji se finalni meč igrao u Rijadu. Ovo je trinaesti trofej Superkupa za tim iz glavnog grada Španije

Prvih 45 minuta bili su ono zbog čega gledamo fudbal, a Madriđani su pokazali klasu protiv anemične Blaugrane.

Vidno inspirisan bio je Vinisijus Žunior koji je sa dva ekspresna gola u sedmom, pa u jedanaestom stavio na muke Barselonu. Kod prvog je magični Džud Belingem pronašao Brazilca koji je rutinski poslao loptu u mrežu, a kod drugog pogotka loptu mu je na tacnu ostavio takođe večeras sjajni Rodrigo.

Trgnula se za kratko ekipa Ćavija Ernandeza, što je rezultiralo pogotkom u 33. minutu kada je sjajan volej uhvatio Robert Levandovski i poslao neodbranjiv projektil u mrežu Merengesa.

Djelovalo je da ćemo od tada gledati uzbudljiv meč, ali se Vinisijus pobrinuo da tako ne bude. Pet minuta prije kraja prvog dijela potpisao je het-trik prva zvijezda Reala, ovoga puta sa bijele tačke, oa su na odmor ipak otišli sa dva gola prednosti.

Drugo poluvrijeme obilježili su Barselonini pokušaji da “zakuva” već viđenu pobjedu, pa je Ćavi pribjegao trostrukoj i vrlo ofanzivnoj izmjeni kada su u igru ušli Fermin Lopez, Žoao Feliks i Lamine Jamal, ali ni tada nije bilo rješenja da se umanji zaostatak, a vremena je bilo sve manje.

Tačku na meč, i ubijanje bilo kakve nade Barsi je ubio Rodrigo, koji je naletio na loptu koju je odbio Hules Kunde i smjestio je iza leđa Injakija Penje za ubjedljiv trijumf. Real je meč rutinski priveo kraju, a u međuvremenu je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Ronald Arauho.