PREMIJER LIGA/28. KOLO

Poker Pijevaca na Vila Parku

Fudbaleri Totenhema salvadali su Aston Vilu 4:0 (0:0) u prvom meču nedjeljnog programa 28. kola Premijer lige i približili se ekipi Unaja Emrija na samo dva boda, uz meč manje. Ekipa Angelosa Postekoglua prvi put u 2024. godini nije primila gol na jednom meču.

U tvrdom derbiju za četvrtu poziciju i mjesto u Ligi šampiona, bravu Vile otključao je Džejms Medison, tako što je pocijepao mrežu za pet metara, nakon centaršuta Pepe Matar Sara.

Samo tri minuta kasnije mladi Brenan Džonson je udvostručio prednost Pijevaca, nakon greške Ezrija Konse. Engleski defanzivac je dugo oklijevao sa pasom, istina niko od saigrač mu se nije „otvorio“, što je iskoristio Dejan Kuluševski, prekinuo pas, dodao loptu Sonu, Koreanac uposlio Vešanina, a ovaj poslao loptu pod prečku.

Pod prečku je loptu poslao i Son u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, a u listu strijelaca je stigao da se upiše i rezervista Timo Verner, sedam minuta nakon što je ušao na teren. Opet je asistent bio Son.

Ekipa iz Birmingema je Mamuze dočekala u seriji od tri vezane pobjede, ali su danas na svom Vila Parku uputili samo jedan udarac u okvir gola… Domaći su od 65. godini igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona Džejmsa Mekgina.

Mančester junajted – Everton 2:0 (2:0)