2.CFL / 34. KOLO

Poker Zlatičana za opstanak, Iskra poslala Internacional u regiju

U terminu od 17 časova odigrana su četiri meča 34. kola Druge crnogorske fudbalske lige, a mnoge stvari su upravo nakon ovih mečeva vrlo jasnije.

Kom je na Zlatici demolirao Podgoricu 4:1 i očuvao status drugoligaša. Mrežu Podgorice načeo je u 34. minutu Tejiri Mozes Opeke i sa minimalnom prednošću Zlatičani su otišli na odmor.

Međutim, očigledno je da je on prijao domaćinu, koji je u periodu od deset minuta, tačnije od 50. do 60. minuta riješio pitanje pobjednika.

Seriju golova otvorio je sa bijele tačke Vladimir Perišić, da bi samo 120 sekundi kasnije pogodio i Emanuel Amadi, a Slobodan Perišić golom broj četiri za svoj tim bacio goste u nokaut, a ujedno i najavio veliko slavlje jer će se i sljedeće sezone Kom igrati u drugom po jačini takmičenju u Crnoj Gori.

Počasni pogodak za goste postigao je u nadoknadi Miloš Vračar.

Ono što je takođe sigurno nakon ovog kola jeste da se Internacional seli u regiju. Pod imperativom pobjede bili su Podgoričani, ali nisu uspjeli da iznenade ekipu Iskre kojoj su gostovali u Danilovgradu.

Na poprilično lošem terenu bolje se snašao domaćin koji je slavio 2:1. Prvo je prelijep gol postigao Danilo Marković u 36. minutu, a gol za 2:0 postigao je Ivan Ivanović. Počasni pogodak za Internacional postigao je Miloš Radulović.

Lovćen je poražen od Grblja u meču koji nije imao rezultatski značaj 2:1. Cetinjani su poveli u 17. minutu kada je nakon centaršuta Benjamina Kacića loptu glavom u mrežu smjetio Danilo Bracanović.

Pogodak za izjednačenje postigao je u 36. minutu igre Bojan Pavićević, da bi u finišu konačnih 2:1 postigao Vasilije Čavor.

Igalo je slavilo protiv Berana kod kuće 2:0. Dugo je trebalo domaćinu da slomi otpor gostiju, pa je prvi gol postigao Marko Ivanović u 74. minutu, da bi Siniša Stanisavić u nadoknadi potvrdio pobjedu Igala.

Igalo – Berane 2:0