Poklon iz Sofije je bio tako blizu

Djelovalo je da je sve gotovo, da će poklon iz Sofije za fudbalere Crne Gore pred meč sa Litvanijom pod Goricom stići. Sekunde su bile u pitanju, ali Bugarska nije izdržala. Auto-golom Aleksa Petkova Mađarska je stigla do 2:2 i kolo prije kraja je osigurala plasman na Evropsko prvenstvo.

Hrabrim sokolima sada ostaje nada da će Bugari šokirati Srbiju u Leskovcu.

Svega je bilo u večerašnjem duelu u Bugarskoj, a domaćin je slavio nakon preokreta. Martin Adam je već u 10. minutu doveo goste u vođstvo, nakon dobrog centaršuta Dominika Soboslaja. Ekipa koja do večeras nije upisala nijednu pobjedu u kvalifikacijama je bila u teškoj situaciji, ali je Spas Delev u 24. minutu donio izjednačenje.

A onda pravi rolerkoster. U 40. minutu sudija je pokazao crveni karton Iliu Gruevu, ali je nakon VAR intervencije poništio tu odluku, pa je Bugarska, ali i Crna Gora mogla da odahne.

U drugom dijelu Mađarska je kontrolisala stanje na terenu, napadala je, uprkos tome što joj je i remi odgovarao. A onda hladan tuš za goste u 57. minutu – zbog neopreznog starta Miloš Kerkez je dobio drugi žuti karton. Mađarska je i nakon toga napadala, Bugarska se branila, a iz jedne kontre je stigao potpuni preokret. Kiril Despodov je dobro prošao, srušen je u šesnaestercu, a poljski sudija je odmah pokazao na bijelu tačku.

Kako je vrijeme odmicalo Bugarska je bila sve bliža prvoj pobjedi, ali onda – nevjerovatna situacija. U 97. minutu, praktično u posljednjoj sekundi Petkov postiže auto-gol.

Mađarska je stigla do boda i plasmana na Evropsko prvenstvo.

Hrabrim sokolima sada ostaje nada da Bugari šokiraju Srbiju u Leskovcu, ali pod uslovom da oni savladaju večeras Litvaniju, a onda u nedjelju “nezainteresovane” Mađare.

Šteta, pokon iz Sofije je bio tako blizu.