Pola sata čekanja nije omelo Artetinu mašineriju, Arsenal krenuo pobjedom

Fudbaleri Arsenala na najbolji mogući način započeli su novu sezonu u Premijer ligi. Savladan je Notingem Forest u prvom kolu – 2:1.

Početak utakmice na Emirejtsu je kasnio pola sata zbog problema sa kapijama stadiona zbog čega su navijači bili onemogućeni da na vrijeme zauzmu svoje mjesto na stadionu.

Kada je konačno sve bilo spremno za početak, domaći su na terenu izdominirali. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu.

Ključ za odbranu gostiju pronašao je u 26. minutu Edi Nketija nakon prelijepe asistencije Martinelija.

Samo šest minuta kasnije – najljepši detalj utakmice. Bukajo Saka je raketom sa nekih 18 metara savladao nemoćnog Tarnera koji je paradom samo uljepšao gol.

U drugom dijelu igre Forest je uspio da unese dramu. Igrao se 82. minut kada je Avoniji pogodio za 2:1. Ipak, do kraja gosti nisu uspjeli da se eventualno potpuno vrate u meč, pa su momci Mikela Artete odnijeli sva tri boda.

Na ovaj način Tobdžije su upotpunile perfektan start sezone nakon što su prije nekoliko dana osvojili Komjuniti šild savladavši Mančester siti poslije boljeg izvođenja penala.