ZORAN ĐURAŠKOVIĆ

“Ponosan sam, dokazali smo da se i u Crnoj Gori fudbal igra na zavidnom nivou”

Fudbaleri Mornara ispisali su istoriju barskog kluba. U prvoj evropskoj utakmici ikad za Mornar koja se igrala u okviru prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija Barani su sa 2:1 nadigrali Dinamo iz Tbilisija.

Crnogorski vicešampion osvijetlao je obraz crnogorskog klupskog fudbala poslije poraza Dečića od TNS-a (3:0) i Budućnosti od Mališeve (1:0).

Zoran Đurašković, šef struke Barana, bio je prezadovoljan poslije meča.

“Mi smo negdje na sredini priprema, nismo spremni potpuno što se i vidjelo, ali mislim da smo osvijetlali obraz crnogorskog klupskog fudbala. Igrali protiv gruzijskog giganta, moram reći da oni imaju budžet od 25 miliona eura, što je “samo” 50 puta veći budžet od našeg”, započeo je Đurašković u izjavi za RTCG poslije meča.

Ističe da je ponosan na ekipu, ali žali zbog primljenog gola u sudijskoj nadoknadi vremena.

Jako sam ponosan na ekipu, igrače, odnos prema igri kao i na samu igru koju smo prikazali. Nažalost pad koncentracije u posljednjim minutama nas je koštao primljenog gola. Išli bi u Gruziju sa velikim nadom da je ostalo 2:0, ali i ovako je imamo dovoljno. Srećni smo do neba zbog ovakve partije i što smo dokazali da se fudbal u Crnoj Gori igra na zavidnom nivou“, naglašava trener Mornara.

Nada se da će pristup i u Gruziji biti isti kao večeras.

Nadam se da će pristup i u revanšu biti isti. Ova igra raduje sve nas, jer moram da naglasim da smo u prvom poluvremenu bili bolji. Od 10. minuta smo samo mi postojali do kraja prvog poluvremena. Fudbal je čudna igra, bili smo vicešampioni i rekao sam konferenciji pred ovaj meč da smo mi ovo osvojili u momentu kada smo ušli u Ligu konferencija“.

Slijedi dug put do Gruzije, a tu je i oporavak igrača – kako fizički tako i psihički. Ipak, jasno naglašava da se njegov tim neće striktno braniti u Tbilisiju.

Svjesni smo da je put do Gruzije dug. Nismo ni fizički spremni do kraja, treba podići ekipu na fizičkom planu, treba ih pshički spremiti, znam da će uticati ovaj primljeni gol i na to, ali želim da igramo hrabro, ne želimo da se branimo to nije naš stil i koncept“, zaključio je Đurašković.