Kadetska reprezentacija Crne Gore

Poraz Sokolića: “Nedostajao nam je pas u završnici”

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Kipra u večeras odigranoj prijateljskoj utakmici.

Sokoli su imali vođstvo, ali je domaćin preokrenuo i slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Odigrali smo veoma tvrdu utakmicu, sa dosta jakih duela i kontakta. Mislim i da naši igrači nijesu navikli na ovaj način igre, a svakako su ovdje doputovali nakon velikog broja utakmica u posljednje vrijeme. Uz to, nijesmo iskoristili nekoliko situacija, kada nam je u završnici nedostajao tačan pas dođemo do konkretnog učinka. Ipak, nadam se da ćemo uspjeti da se oporavimo i osvježimo za drugu utakmicu“, kazao je selektor Radovan Kavaja.

Naša selekcija stvorila je prvu šansu, u 15. minutu Marko Glendža je centrirao, a Andrija Vukoje glavom poslao loptu pored gola. Ipak, minut kasnije, Crna Gora je došla u vođstvo. Ovog puta Mark Đokaj je uputio centaršut, a Darvin Đukić zatresao mrežu rivala.

Izjednačenje je stiglo ubrzo, u 18. minutu Elijas Georgiju je iskoristio priliku koja mu se ukazala.

U nastavku je Matija Jovanović bio u prilici, prije neto što je u 57. minutu Andreas Mavrudis savladao Edina Lekića.

Do kraja meča Sokoli su zaprijetili preko Andrije Anđelića, koji je glavom šutirao pored stative poslije dobre lopte Viktora Bubanje.

Drugi prijateljski duel Kipar i Crna Gora odigraće sjutra (četvrtak), sa početkom u 14 časova po našem vremenu.