NIKOLA RAKOJEVIĆ

“Poražavajuće je kada dobro odigrate, a rezultat je ovakav”

Pokazali su mladi crnogorski fudbaleri da i bez Vladimira Perišića i Viktora Đukanovića nemaju čega da se stide pred vršnjacima iz Evrope u drugom poluvremenu utakmice 8. kola E grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Primorali su Mladi sokoli Švajcarsku da se brani praktično tokom 45 minuta. Međutim, nije to bilo dovoljno da se izbjegne poraz (0:2), zbog očajnog prvog poluvremena tokom kojeg naši momci nisu ubilježili šut na gol.

Žao mi je zbog momaka što se ovako završilo. Igrali smo dobro i onda je došao prekid, gdje su oni su u velikoj prednosti, vidjeli ste četiri momka sa nevjerovatnim fizikalijama u sastavu Švajcarske. Ipak, to nije opravdanje, morali smo bolje da reagujemo u duelu, da bude tu malo guranja… Odigrali smo odlično drugo poluvrijeme, ali bi bilo bolje da smo igrali korektno a da smo napravili dobar rezultat. Djeluje poražavajuće ovih 0:2 s obzirom na partiju, zaslužili smo više i u Rumuniji, ali fudbal je surov. Slijede nam do kraja kvalifikacija utakmice sa Rumunijom i Finskom. Obje selekcije su favoriti protiv nas, ali ako budemo igrali i stvarali šanse kao večeras, siguran sam da će ishod biti drugačiji”, rekao je nakon utakmice selektor Crne Gore, Nikola Rakojević.

Popularni Peco je uvjeren da momci iz ove generacije imaju svijetlu budućnost.

Večeras su u prvom postavi počela četiri igrača koja mogu da igraju i sledeći ciklus, gledamo unaprijed. Tu su još Perišić, Đukanović, Adžić… Volio bi da ih što više bude u A selekciji. Mislim da je nekoliko momaka iz ovog tima pokazalo da zaslužuje da bude u A selekciji, ali o tome neko drugi odlučuje“.

Đukanović i Perišić su bili pozvani u A selekciju, ali selektor Robert Prosinečki nije im pružio ni minut šanse u mečevima sa Islandom i Velsom.

Neću ja to mnogo komentarisati, A selekcija je prioritet. Sigurno Prosinečki ima razlog zašto ih nije stavio. Nadam se da će oni i dalje biti pozivani u A tim i da će dobiti šansu da zaigraju. Ponavljam, smatram da još par momaka iz ove generacije zaslužuje poziv sa seniorsku reprezentaciju“, zaključio je selektor mlade reprezentacije Crne Gore, Nikola Rakojević.