Portugalci izjednačili najteži poraz u istoriji Bosne i Hercegovine

Iako se očekivao spektakl na stadionu Bilino polje u Zenici, viđena je demonstracija sile selekcije Portugala u odnosu na Bosnu i Hercegovinu. Nekadašnji prvak Evrope slavio je sa 5:0 i tako izjednačio najteži poraz Zmajeva u istoriji.

Prethodno je selekcija Bosne i Hercegovine izgubila sa 5:0 od Argentine davne 1998. godine u prijateljskoj utakmici.

Petarda je “pukla” već do poluvremena. Roberto Martinez, selektor Portugala, izveo je najjači tim, iako je njegova selekcija već obezbijedila plasman na EURO i već do poluvremena dobio ono što je htio – pobjedu.

Već u petom minutu iz penala, koji je prethodno skrivio Barišić, pogodio je Kristijano Ronaldo. Već u 20. minutu bilo je 2:0, a strijelac je bio isti.

Nisu spustili nogu sa papučice gasa gosti ni poslije drugog gola. Već u 25. minutu bilo je 3:0, a strijelac je bio Bruno Fernandeš. Do kraja prvog poluvremena pogodio je dvojac Barselone – Žoao Kanselo i Žoao Feliks.

Ispostaviće se da je tim golom Feliksa u 41. minutu postavljen i konačan rezultat.

Treba spomenuti da je meč grupe F Belgije i Švedske prekinut na poluvremenu zato što u igrači Švedske odbili da se vrate na teren zbog terorističkog napada i ubistva dva Šveđana prije samog meča.