Povratnici u Premijer ligu se nisu snašli

Sva tri povratnika doživjela su poraze u prvom kolu Premijer lige.

Luton Taun se poslije 31. godine vratio u elitni rang takmičenja, a surovu “dobrodošlicu” ekipi iz Londona poželio je Brajton (4:1).

Domaći su poveli u 36. minutu golom Solija Marča udarcem glavom nakon centaršuta Japanca Mitome. Na 2:0 u 71. minutu povisio je iz penala mladi Brazilac Žoao Pedro. Deset minuta kasnije i gosti su do gola stigli sa bijele tačke. Siguran je bio Karlton Moris.

Sve dileme rešio je u 85. minutu rezervni igrač Adingra poslije katastrofalne greške Mpenze, a ubjedljivu pobedu “galebova” potvrdio je tinejdžer Evan Ferguson u 90+6. minutu.

Šefild Junajted je na svom terenu poražen minimalnim rezultatom (0:1) od Kristala Palasa. Jedini gol na meču, nakon odličnog prodora Džordana Ajua postigao je Odson Edoar u 50. minutu.

Sinoć je treći povratnik, Barnli, poražen od Mančester Sitija.

U ostalim mečevima igranim od 16 časova, Fulam se takođe gostio na “Gudison parku” 0:1. U 73. minutu je Aleksandar Mitrović pokrenuo akciju iz koje je Pereira asistirao Bobiju De Kordovi-Ridu za jedini gol na meču. Sva trojica su u igru ušli u drugom poluvremenu.

Bornmut i Vest Hem su remizirali (1:1). Džarod Boven doveo je goste u vođstvo na startu drugog poluvremena. Bio je to fantastičan pogodak prošle sezone jednog od najboljih igrača “čekićara”. Izjednačio je Dominik Solanke osam minuta prije kraja meča.