Predator Imobile srušio Škote, Šahtjor obezbijedio proljeće u Evropi

Pretposlednje kolo Lige šampiona otvorili su mečevi između Lacija i Seltika (2:0), odnosno Šahtjora i Antverpa (1:0)

U Rimu početak nije obećavao. Iako je Lacio imao inicijativu, nije uspio da je pretoči u neku ozbiljniju šansu. Felipe Anderson je imao najbolji pokušaj u 10. minutu, i nakon toga nije bilo pravih uzbuđenja. Nedostajo nebeskoplavima taj završni pas kako bi ozbiljnije ugrozili Džoa Harta.

Prvo poluvrijeme ljubiteljima fudbala baš i nije dalo previše zanimljivog sadržaja, pogotovo što je riječ o utakmici u kojoj oba tima imaju imperativ pobjede.

Na startu drugog dijela dobru priliku imali su gosti preko Kjoga Furuhašija čiji je udarac prošao tik pored stative. Zaledio se za trenutak Olimpiko.

Osvježio je Maurisio Sari startnu postavu, pa je Andersona zamijenio Pedro, dok je u igru morao i Ćiro Imobile umjesto Tatija Kasteljanosa, i ispostaviće se da je to bilo dovoljno za tri boda.

Blic krig Imobilea desio se u prvo u 82. minutu kada se najbolje snašao u petercu, da bi tri minuta kasnije, na iskustvo, pustio defanzivca gostiju da nasjedne na lažnjak, i da u svom stilu lako smjesti loptu u mrežu za svoj drugi gol, ispostaviće se i poslednji na meču.

Sjajan i disciplinovan meč odigrao je i crnogorski reprezentativac Adnan Marušić.

Šahtjor je pobjedom nad Barselonom sebi otvorio vrata evropskog proljeća, a večeras su to i potvrdili, pitanje je samo da li će Ukrajinci takmičenje nastaviti u Ligi šampiona, ili će se premjestiti u Ligu Evrope.

Već u 12. minutu Mikola Matvijenko je postigao pogodak, nakon dobrog prekida Oleksandra Zubkova i glavom donio prednost koju su čuvali do kraja meča.