1. CFL / 6. KOLO

Projektil Maleševića za pobjedu Dečića

Fudbaleri Dečića u dobrom raspoloženju idu na reprezentativnu pauzu. Savladali su Jezero 1:0 u šestom kolu 1. CFL i to nakon majstorije Luke Maleševića u prvom poluvremenu.

Ali, da krenemo redom. Bojan Matić bio je blizu prvog gola u sezoni, pokušao je glavo, ali je golman Jezera Stefan Kastratović odbranio, a potom je Vuk Striković pogodio prečku. Tuzani su imali novu šansu poslije fantastične akcije. Jan Pulejo je petom proigrao Džonatana Drešaja, kapiten je šutirao, ali je Ermin Alić sjajno izblokirao.

Novu priliku Dečić je imao 26. minutu. Pulejo je bio raspoložen za igru, nakon kontranapada je probao u dalji ugao, ali je dobro postavljen bio Kastratović.

Jezero je bilo blizu da povede, Srđan Bošković je lijepo plasirao loptu, ali je zavšrila tik pored lijeve stative Nikićevog gola. Dečić je poveo u 38. minutu. Fantastičan udarac Luke Maleševića sa 25 metara, neodbranjivo za Kastratovića.

U drugom poluvremenu Pulejo je prvi zaprijetio, ali nije bio precizan. Matić je imao novu šansu, ali je Kastratović bio na visini zadatka. Drešaj je potom šutirao iz daljine, ali preko prečke. Plavljani su probali preko Mihaila Perovića, ali je intervenisao Nikić.

Malešević je bio blizu i drugi put da zatrese mrežu, sjajno je centrirao Pulejo, bek Dečića dobro šutirao glavom, ali intervenisao je Kastratović. Asmir Kajević je potom bio blizu da duplira prednost. Pulejo prvo nije dobro zahvatio loptu, što je ispalo kao sjajna asistencija, a Kajević kao da se iznenadio i sa 5-6 metara šutirao pored stative.

Na korak od izjednačenja bio je tim iz Plava kada je Petar Pavlićević pogodio stativu, nakon pasa Alije Krnića. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Dečić je osvojio jedanaesti poen, dok je Jezero pretposljednje sa četiri boda.

Arsenal – Bokelj (1:1)