SERIJA A / 2. KOLO

Prva pobjeda Kontea na klupi Napolija, kiks Rome

Fudbaleri Napolija upisali su prvu pobjedu u Seriji A pod vođstvom Antonija Kontea, pošto su na stadionu “Dijego Armando Maradona” savladali Bolonju sa 3:0, dok je Roma na Olimpiku iznenađujuće poražena od Empolija 1:2 u poslednjim mečevima 2. kola Serije A igranim u nedjelju.

Napolitanci su poveli u 2. minutu sudijske nadoknade vremena.

Hviča Kvarchelija je poslao loptu sa puno osjećaja, Đovani di Lorenco je primio u kaznenom prostoru rivala i doveo domaće u vođstvo.

Kvarachelija je u 75. minutu juriš završio udarcem sa ivice šesnaesterca, lopta je zakačila Sama Beukema i završila tamo gdje Lukaš Skorupski nije mogao da je uhvati.

Konačan rezultat postavio je Đovani Simeone u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, nakon prodora i asistencije poslednjeg pojačanja Napolija, Davida Neresa.

Roma i Empoli su u prvom kolu odigrali utakmice bez pogodaka sa Moncom i Kaljarijem, a večeras su u Vječnom gradu raspoloženiji bili gosti.

Empoli je u vođstvo doveo Emanuel Gjasi u 45. minutu, dok je prednost udvostručio iz jedanaesterca Lorenco Kolombo u 61. minutu i tako postao prvi Italijan rođen 2002. godine sa 10 i više golova u Seriji A.

Empoli je tako tek drugi put postigao dva gola na gostovanju Romi, ali prvi put je to krunisano pobjedom, pošto su februara 1998. godine poraženi 3:4.

Do kraja meča je samo Eldor Šomurodov postigao počasni pogodak za ekipu Danijelea De Rosija u 80. minutu.

Parma – Milan 2:1