Prva pobjeda Lamparda i Mejsona na klupama londonskih timova, Alardajs će morati još da čeka

Lampard (foto: EXPA/ Focus Images/Jeremy Landey/PIXSELL

“Vatrogasac” Sem Alardajs je došao da spasi Lids, ali težeg rivala za debi nije mogao da ima – Mančester Siti je na Etihadu sa 2:1 savladao “paunove”.

“Građani” su ubilježili 10. uzastopnu pobjedu u Premijer ligi i pobjegli drugoplasiranom Arsenalu četiri boda, četiri kola prije kraja sezone.

Sve je riješeno u prvih 27 minuta. Za oba gola zaslužan je tandem Ilkaj GundoganRijad Marez. Alžirac je asistirao, a Njemac turskih korijena pogađao. Mogao je Gundogan da dođe i do het-trika, ali je pogodio stativu iz penala. Stativu je nešto ranije pogodio i Erling Haland.

Rodrigo je u 85. minutu donio tračak nade Lidsu, ipak, preokret je izostao.

Na pomenutom meču su jubilej proslavili Bernardo Silva i Rodri. Portugalac je upisao 300, a Španac 200. nastup u dresu Sitija.

Čelsi je pod Frenkom Lampardom imao osam vezanih poraza u svim takmičenjima, a ako se računa Frenkijev boravak na klupi Evertona, okruglo 10 utakmica je mladi strateg znao samo za poraze.

“Plavci” i Lampard su crni niz prekinuli u Bornmutu (3:1).

Vodio je Čelsi od devetog minuta golom Galagera. Vinja je u 21. minutu donio izjednačenje, ali su “trešnjice” ubrali Badijašil u 82. i Žoao Feliks u 87. minutu.

Do prve pobjede na klupi Totenhema je došao Rajan Mejson. Za razliku od Lamparda, on je u trećoj utakmici od kad vodi “pijevce” savladao Kristal Palas 1:0. Gol odluke postigao je, ko bi drugi do Hari Kejnu prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Vulverhempton je savladao Aston Vilu golom Totija u devetom minutu.