Prvi gol Jovića i asistent Mainjan za pobjedu Milana

Sigurnu pobjedu u 14. kolu Serije A ostvario je Milan kod kuće pobjedivši ekipu Frozinonea, 3:1.

Ruku na srce, trebalo je vremena Rosonerima da probiju bedem ispred gola gostiju. Uradio je to u 43. minutu Luka Jović svojim prvim golom u dresu Milana.

Poslije toga u drugom poluvremenu bilo je lakše za momke Stefana Piolija. Samo pet minuta igre u drugom dijelu trebalo im je da dupliraju prednost. Golman Majk Mainjan savršenom dugom loptom spojio je sa golom Kristijana Pulišića koji je još mirnije primirio loptu i matirao Turatija.

Ovo je treća uzastopna asistencija za francuskog čuvara mreže u posljednje tri sezone. Dakle u svakoj svojoj sezoni u Seriji A imao je makar jednu asistenciju – to nije uradio nijedan golman još od sezone 2004/05.

Na 3:0 povećao je Fikajo Tomori na asistenciju Luke Jovića koji je tako kompletirao svoje odlično veče. Jedini gol Frozinonea postigao Marko Brešijanini u 82. minutu.

Đenova – Empoli 1:1