KUP FRANCUSKE

PSŽ 15. put u istoriji osvojio trofej u Kupu

Fudbaleri PSŽ-a savladali su Lion sa 2:1 u finalu Kupa Francuske i tako se po 15. put u istoriji okitili zlatnom medaljom u ovom takmičenju. Apsolutni su lideri kada je u pitanju broj trofeja u Kupu s obzirom da prvi pratilac, Olimpik iz Marseja, ima 10 titula.

Sveci su poveli u 22. minutu, a ovom golu kumovala je velika greška golmana Liona, Lukasa Perija. Nuno Mendeš je centrirao, a Brazilac potpuno pogrešno procijenio let lopte koja je došla do Usmana Dembelea koji trese praznu mrežu.

Kod drugog gola, koji je pao u 34. minutu, kompletna odbrana Lavova reagovala je katastrofalno. Iskoristio je to Fabijan Ruiz i prikrao se i trasirao svom timu put ka duploj kruni.

Malo neizvjesnosti vraćeno je u 55. minutu. Rajan Čerki je izveo korner, a najviši u skoku bio je Džejk O’Brajen za 2:1. Ipak, više od toga Lion nije mogao.

Takođe, večeras se od dresa PSŽ-a oprostio Kilijan Mbape.