LIGA ŠAMPIONA / POLUFINALE

PSŽ – BORUSIJA 0:1 Njemci ugasili pariška svijetla i ovjerili put za London

PhotoCredit: EXPA/ Eibner-Pressefoto/ Memmler/PIXSELL

Fudbaleri Borusije Dortmund slavili su u revanš meču polufinala Lige šampiona u gostima protiv Pari Sen Žermena 1:0, i tako sa istim rezultatom kao i u Dormundu čekirali sebi karte za veliko finale gdje će čekati boljeg iz duela Real Madrid – Bajern Minhen.

Parižani su otvorili meč posjedom i već na startu odlučili da krenu silovito po gol koji bi u ukupnom skoru donio egal.

Osman Dembele bio je raspoložen za igru, a PSŽ je u više navrata prijetio gostima. Sergio Ramos je dva puta mogao do gola, jednom je reagovao Gregor Kobel, dok je drugi put štoper bio neprecizan.

Nakon početne energije, u nastavku je tempo za nijansu opao, da bi potom Karem Adejemi za kratko zaledio srca domaćih navijača.

Našao se Adejemi u “sendviču” između dvojice igrača Parižana, ali uprkos tome uspio je da uputi dovoljno opasan udarac, međutim, između njega i gola intervencijom se ispriječio Đanluiđi Donaruma.

To je bila najbolja prilika za Dortmund, a ujedno i prvog poluvremena. Pari Sen Žermen je sem početne incijative stidljivo pokušavao preko Ramosa, Vitinje i Kilijana Embapea koji nisu ništa konkretno uradili pred golom Kobela.

Imali su svoj performans navijači Pari Sen Žermena startom drugog poluvremena, i djelovalo je da to može razbuditi njihove pulene u nastavku, ali očigledno da su motivaciju u bakljadi i uzavreloj atmosferi pronašli Njemci.

Gromoglasna podrška se u 50. minutu pretvorila u muk, a kreatog istog bio je štoper Borusije Mats Humels.

Centrirao je Julian Brant nakon iznuđenog kornera sa lijeve strane, a Humels je uspio da umakne Lukasu Beraldu i Markinjosu, glavom se pokloni na loptu i pošalje je iza leđa Donarume za kao planina velikih 1:0.

Domaćin je morao da baci sve karte u napad, a to im se ubrzo moglo isplatiti, ali je stativa bila saveznik gostiju nakon udarca Nuna Mendeša.

Posle stative koju je pogodio Mendeš, Dembele je bio oboren na ivici kaznenog prostora, i djelovalo je da će Danijele Orsato svirati 11 metara. Međutim od toga nije bilo ništa.

Marsel Sabicer jeste dobio žuti karton, a PSŽ samo slobodan udarac iz kojeg se nije izrodila ozbiljnija šansa koja bi dovela do pogotka.

Do kraja meča lako su mogli domaći do drame, jer su u potpunosti okupirali gol tima Edina Terzića, ali možemo reći i da u pojedinim trenucim nisu imali ni sreće.

Pored stative koja se desila ranije, domaći fudbaleri su u dva navrata pogodili i prečku. Prvo je tukao Embape, a zatim i Vitinja, a okvir gola je oba puta spasio njemačku ekipu, koja se srčano branila do samog kraja i možemo reći zasluženo postala prvi finalista ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona.