LIGA ŠAMPIONA / OSMINA FINALA

PSŽ – R. SOSIJEDAD 2:0 Mbape i Barkol slomili baskijski duh na Parku prinčeva

Pari Sen Žermen napravio je veliki, dupli korak prema četvrtfinalu Lige šampiona.

Sveci su na Parku prinčeva slomili otpor Real Sosijedada 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Ponovo je briljirao nezaustavljivi Kilijan Mbape uz pogodak i pogođeni okvir gola, a francuski prvak odradio pola posla protiv nezgodnih Baskijaca.

Prštalo je na Parku prinčeva u prvom dijelu. Mbape u samom uvodu nije uspio da probije organizovane goste, koji su takođe nekoliko puta bili blizu cilja, a u smiraju poluvremena od njega ostali daleko par centimetara. Doslovno se to može reći za 45. minut, kada je kapiten Mikel Merino opalio s 20-ak metara i pogodio prečku.

Iako je Sosijedad bolje krenuo u nastavku i visokim presingom “davio” francuskog šampiona, tim Luisa Enrikea znalački je stigao do vođstva u 58. minutu. Nakon kornera Markinjoš je glavom prebacio na drugu stativu, gdje se ukazao Mbape i zakucao loptu pod prečku za veliko vođstvo.

Na taj način je fenomenalni napadač potpisao čak 31. gol ove sezone, od čega četvrti u Ligi šampiona.

U 63. minutu po mnogima najbolji fudbaler na svijetu umalo je pogodio u drugi put. Međutim, sa 10-ak metara uzdrmao je prečku.

No, uzdrmani Baskijci svejedno su kapitulirali sedam minuta kasnije. Bredli Barkola stuštio se s lijeve strane, preletio Hamarija Traorea kao da ga nema i poslao loptu kroz noge golmanu Aleksu Remiru za treći gol u sezoni i savršenih 2:0 u Parizu.

Na taj način je PSŽ produžio niz nepobjedivosti na 17 utakmica u svim takmičenjima, uz 13 pobjeda i četiri remija. Posljednji put Parižani su izgubili 7. novembra na San Siru od Milana (2:1).

Revanš sa Sosijedadom u San Sebastijanu igra se 5. marta.