SERIJA A / 28. KOLO

Pulišić odveo Milan na drugo mjesto

Fudbaleri Milana upisali su minimalnu pobjedu protiv Empolija (1:0) u 28. kolu italijanske Serije A. Ovo je trijumf broj 18 za Rosonere u elitnom rangu italijanskog fudbala.

Strijelac jedinog pogotka na meču bio je Kristijan Pulišić koji u 40. minutu dočekao dobar pas Noe Okafora i uz malo sreće smjestio loptu u mrežu. To je bio osmi gol Amerikanca u sezoni.

Izabranici Stefana Piolija su diktirali tempo u nastavku, ali nisu uspijevali da postignu još jedan pogodak kojim bi eventualno riješili meč. Uprkos tome, sačuvali su minimalnu prednost i upisali važna tri boda.

Milan se nakon ovog trijumfa nalazi na drugoj poziciji sa 59 osvojenih bodova, dva više od Juventusa koji tek treba da odigra meč sa Atalantom. Sa druge strane Empoli je ostao na 16. mjestu sa 25 bodova.