KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJA

RADNIČKI (K) – MORNAR 1:0 Granitna odbrana Barana popustila, ali imaju čemu da se nadaju

Fudbaleri Mornara poraženi su u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija od Radničkog 1923 iz Kragujevca – 1:0. Nije rezultat kojim mogu da budu prezadovoljni Barani, ali je ishod koji uliva nadu da se u Podgorici sve može preokrenuti.

Od početka su krenuli ofanzivno nominalni domaćini (meč se igrao u Leskovcu), a prvu šansu imali su već u 17. minutu. Prvo je Tomislav Dadić šutirao, a poslije njegovog udarca lopta dolazi do Matije Gluščevića koji je sa nekih 11 metara šutira prilično neprecizno.

Momci Feđe Dudića nisu spuštali nogu sa papučice gasa, ali su Barani nekako odlijevali. Poslije povratne lopte u 19. minutu sa ivice kaznenog prostora ponovo je Dadić zaprijetio, ali su Kragujevčani ponovo bili neprecizni.

Počeli su potom da šutiraju i u okvir gola igrači Radničkog, ali je Stefan Popović bio fenomenalan. Prvo je u 23. minutu Milan Aleksić imao veliku priliku, a potom je četiri minuta kasnije opet šutirao zapaženi Dadić, ali je oba šuta na sjajan način zaustavio čuvar mreže crnogorskog kluba.

Prvu šansu Mornar je imao u 42. minutu. Balša Dubljević je raspalio sa preko 20 metara, ali je golman Radničkog, Luka Lijeskić, iz dva pokušaja uspio da ukroti ovu nezgodnu loptu.

Manje od 120 sekundi je bilo potrebno Kragujevčanima da stvore veliku priliku u drugom poluvremenu. Poslije kontre Kilijan Bevis je ostao sam protiv Popovića koji mu je žargonski rečeno “ušao u šut”, skratio ugao i odbranio.

Najveću priliku na meču tim Zorana Đuraškovića imao je u 53. minutu. Dubljević je asistirao po zemlji, a na 15 metara od gola ostao je potpuno sam Milan Vušurović, ali je ofanzivac vicešampiona Crne Gore poslao loptu preko gola.

Mornarova granitna odbrana popustila je u 72. minutu. Bevis je dobro centrirao sa desne strane, a odlično se iz drugog plana ubacio Aleksić i glavom savršeno pogodio gornji lijevi ugao gola ovoga puta nemoćnog Popovića.

Pokušali su da uzvrate fudbaleri crnogorskog predstavnika. Najbliže golu bili su u 89. minutu kada je Marko Đurišić šutirao iz velike udaljenosti, ali je lopta otišla malo pored gola.

Revanš je na programu 31. jula (srijeda) od 20 časova i 45 minuta na DG Areni u Podgorici. Imaće čemu da se nadaju igrači Mornara, nošeni podrškom sa tribina, ali i sa mnogo ofanzivnijom igrom koju prikazuju u domaćim utakmicama.