LIGA EVROPE / LIGA KONFERENCIJA

Radunovićev blok pretvoren u gol, rumunski heroji osvojili Solun

Kvalitetna partija Radunovića u Solunu, Foto: IMAGO/Razvan Pasarica/SPORT PICTURES/IMAGOSPORT/PIXSELL

Veliki okršaj u jednoj od najvažnijih luka Balkana završen je pobjedom gostiju: PAOK – FCSB Steaua 0:1! Herojski su odigrali Risto Radunović i drugovi, pa sasvim zasluženo nose tri boda za Bukurešt, te nakon dva kola Lige Evrope imaju maksimalnih šest, s obzirom da su na startu takmičenja pobijedili letonski RFS.

Trenutak odluke je osmi minut nadoknade prvog poluvremena! Upravo je naš iskusni lijevi bek izblokirao snažan udarac protivničkog ofanzivca, izrodila se polukontra u kojoj je kapiten Rumuna Darius Olaru poslužio Danijela Birliđu koji ne griješi. Skoro čitavo drugo poluvrijeme gosti su igrali sa desetoricom nakon drugog žutog kartona kapitena Olarua. Ipak, Radunović i drugovi su taktički perfektnim pozicioniranjem, ali i raspoloženim golmanom Stefanom Tarnovanuom, zaustavili sve ofanzivne akcije grčkog velikana. Odličan meč za crnogorskog reprezentativca i potvrda dobre forme – Steaua je cijeli septembar odigrala bez poraza, te tako nastavila i u desetom mjesecu…

<<< Laciju prijao rimski bazen, Marušić pretrpio dva udarca, pa izašao

U “Zmajevom gnijezdu” bilo je najinteresantnije kada su u pitanju utakmice u terminu od 21 čas: Porto – Mančester junajted 3:3! Gosti su rano stigli do dva gola prednosti preko Markusa Rašforda i Rasmusa Hojlunda, ali je već do 34. minuta Porto izjednečio preko Brazilca Pepea i talentovanog tamnoputog španskog napadača Samu Omorodiona. Španac, nigerijskog porijekla, potpisao se u listu strijelaca i u drugom poluvremenu za preokret, ali je Mančester, uprkos crvenom kartonu Bruna Fernandeša, uspio da izvuče bod pogotkom Harija Megvajera u sudijskoj nadoknadi.

Njemci su pregazili Bosfor kao plitak potok – Ajntraht iz Frankfurta je u Istanbulu oduvao domaćina, ekipu Bešiktaša sa ubjedljivih 3:1. Već nakon 22 minuta igre gosti su imali 2:0, zatim je Ćiro Imobile imao idealnu priliku da unese neizvjenost, ali nije pogodio sa bijele tačke.

Prvi poraz od dolaska Ivana Jurića za “Vučicu” – Roma je u hladnoj Švedskoj položila oružje pred motivisanim fudbalerima Elfsborga 1:0.

Iskusni Aleksander Lakazet i mladi Malik Fofana bili su izuzetno raspoloženi i opustošili su Glazgov! Talentovani 19-godišnji Belgijanac i odavno dokazani 33-godišnji Francuz postigli su po dva gola u velikoj pobjedi Olimpika iz Liona nad Rendžersom na Ajbroksu – 1:4!

U Holandiji nije bilo pobjednika: Tvente – Fenerbahče 1:1. Dugo su Holanđani imali gol prednosti, ali je podjelu bodova najavio dugogodišnji kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić.

U Banja Luci je Borac ispisao klupsku istoriju, ujedno i fudbala u Republici Srpskoj – osvojio je prvi bod u evropskom takmičenju nakon remija sa Panatinaikosom 1:1. Grčki velikan je rano stigao do prednosti preko dugogodišnjeg reprezentativca “Helena” Anhelosa Bakasetasa, ali je na startu drugog poluvremena prošlosezonski napadač Budućnosti, Đorđije Despotović, razgalio srca Banjalučana fenomenalnom realizacijom glavom. Odličan gol iskusnog napadača za noć koja će se pamtiti na Gradskom stadionu u Banja Luci. Raduje i činjenica da je crnogorski reprezentativac, Marko Vukčević, odigrao 67 minuta.