Ramos zapalio Monžuik i poklonio pobjedu Barsi

Nakon remija sa Majorkom (2:2), Barselona je sa dosta muke na otvaranju 8. kola, savladala Sevilju 1:0.

Gosti iz Andaluzije napravili su bedem ispred svog gola, i odlučili da svoju šansu vrebaju iz kontri. Bilo je jasno da će Barsa biti ta koja napada i spopada, ali odlijevala je odbrana Sevilje.

Najbolju priliku, posle koje bi se možda i tok utakmice promijenio, imao je Žoao Feliks koji je u 22. minutu utakmice promašio stopostotnu priliku i tako otežao posao svom timu u nastavku. Nakon Portugalca, pokušavao je i Robert Levandovski ali lopta nije htjela u gol.

Drugi dio otvorila je nešto grublja igra izabranika Hose Luisa Mendilibara, pa su žute kartone zaradili Huanlu Sančez i Erik Lamela.

Barselona je u nastavku počela opasno da pritiska rivala, ali kako je vrijeme odmicalo rasla je i nervoza u redovima Blaugrane – sve do 76. minuta.

Nakon upotrebljivog centaršuta Ferana Toresa, loptu je glavom u peterac poslao Lamine Jamal, a nespretno je reagovao jedan od najvećih “neprijatelja” Barse, Serhio Ramos, i smjestio loptu u svoju mrežu za prednost domaćina. Pored autogola, zaradio je Španac i gromoglasne, naravno ironične, aplauze na Monžuiku.

Sevilja je u finišu pokušavala da dođe makar do boda , ali je vrijeme majstorsko rešeto, i ovoga puta radilo je za Kulese.