LA LIGA / 33. KOLO

Rasizam na Metropolitanu, Madriđanima derbi za Ligu šampiona

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Atletik Bilbao rezultatom 3:1 u meču 33. kola La Lige koji bi mogao da odluči četvrog putnika u Ligu šampiona iz Španije.

Domaće je u vođstvo doveo Rodrigo De Pol u 15. minutu sa distance.

U toku meča su se sa tribina Metropolitana čule rasističke uvrede na račun Nika Vilijamsa u momentu kada se spremao da izvede korner, a na uvrede koje su stigle sa tribine glavnom sudiji ukazao je Nikov brat Injaki, pa je meč prekinut.

Od ove sezone, usljed sve učestalijih slučajeva rasizma na stadionima, LaLiga primjenjuje protokol u ovakvim situacijama na osnovu kojeg je sudija dužan da prekine utakmicu.

Zvanični spiker potom šalje provokatorima poruku upozorenja sa razglasa i tek nakon toga meč može da se nastavi.

Zanimljivo da je ubrzo pošto je utakmica nastavljena upravo Niko Vilijams postigao izjednačujući gol (1:1) i umio je da ga proslavi.

Prišao je tribini odakle je čuo uvrede i gestikulirao sa obje ruke – ponosno pokazujući svoju boju kože.

Jorganžije su ipak u drugom poluvremenu stigle do sva tri boda. Prvo je u 52. minutu Anhel Korea oduzeo loptu na centru igrališta, dobro pratio akciju svog tima, ubacio se u kazneni prostor i dubinsku loptu Kokea krunisao golom.

Konačan rezultat postavljen je u 81. minutu. Mario Ermoso je uposlio Samuela Lina na lijevoj strani, Brazilac šutirao na prvu stativu, od koje se lopta odbila u leđa golmana Bilbaoa Unaja Simona, a zatim u mrežu.

Crnogorski reprezentativac, Stefan Savić nije nastupio za Atletiko Madrid zbog parnih žutih kartona.