IZRAEL - NORVEŠKA 0:2

Raspršen san Sokola

San o plasmanu na prvo veliko takmičenje, kada je Crna Gora u pitanju, za sada će ostati samo to. Trebao je reprezentaciji Crne Gore do 19 godina remi ili eventualno pobjeda Izraela nad Norveškom kako bi sama odlučivala o svojoj sudbini u meču sa Bosnom i Hercegovinom.

Ipak, Norveška je bila neumoljiva, i već nakon pola sata igra stavila do znanja, da su najbolji tim u grupi i otklonila sumnje ko je učesnik Evropskog prvenstva. Na kraju su savladali Izrael rezultatom 2:0.

Prvi gol je pao već u 3. minutu kada je katastrofalnu reakciju štopera iskoristio Sindre Vale Egeli. Taj pogodak je očigledno sasjekao Izrael, a isti igrač je u 27. minutu nakon solo prodora postavio, ispostaviće se konačnih 2:0.

Dva gola fudbalera Nordsjelanda bila su vrijedna plasmana na EURO, a Norveška je ove kvalifikacije završila sa dvije pobjede i jednim remijem, odnosmo sedam bodova.