LA LIGA / 26. KOLO

Razigrana Barsa se poigravala

Nisu fudbaleri Barselone ove sezone navikli svoje navijače na utakmice bez stresa. Ipak, upravo jednu takvu priredili su im dana u okviru 26. kola La Lige u kojem su kod kuće savladali Hetafe, 4:0.

Od prvog momenta Ćavijeva ekipa zaigrala je konkretno, a pritisak se isplatio u 20. minutu. Žil Kunde je savršenom dugom loptom iskoristio očajno postavljenu odbranu gostiju iz predgrađa Madrida i izbacio Rafinju samog pred golmana Davida Soriju, a Brazilac je rutinski realizovao priliku u kojoj se našao.

U prvih 20 minuta igre drugog poluvremena Blaugrana je riješila pitanje pobjednika.

Nakon samo osam minuta igre vrlo lijepu akciju Barse začinio je golom Žoao Feliks na asistenciju Andreasa Kristensena koji je odlično utrčao u prostor.

U 61. minutu na 3:0 povisio je Frenki de Jong. Činjenično stanje je da najveće zasluge za ovaj gol pripadaju Rafinji koji je presjekao jednu, naizgled izgubljenu, loptu, a potom je i odložio Holanđaninu koji je lako matirao odbranu Hetafea.

Konačan rezultat postavljen je u prvo minutu nadoknade. David Sorija je uspio da odbrani veliku priliku Viktoru Rokeu, ali se lopta odbila pravo na nogu Fermina Lopeza koji je pogodio praznu mrežu gostiju.

Barselona – Hetafe 4:0