Real bez velike potrošnje, Đirona ne odustaje

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su petu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima. Na stadionu Santijago Bernabeu savladana je Granada – 2:0 u 15. kolu La Lige.

Kraljevskom klubu ovo je 14 uzastopna pobjeda nad ovim protivnikom u La Ligi. Ka ovom trijumfu ekipu Karla Anćelotija pogurali su Brahim Dijaz i Rodrigo.

U 26. minutu poveli su domaći. Brahim Dijaz jeste postigao ovaj gol, ali sve mu je pripremio Toni Kros. Njemac je na tacni servirao loptu Špancu koji je rutinski poslao u mrežu.

Konačni udarac Granadi zadao je Rodrigo u 57. minutu. Neposredno prije gola veliku priliku je imao Džud Belingem, odbranio je golman Fereira, ali je na loptu natrčao Brazilac i sproveo je u gol. Za Rodriga ovo je peti uzastopni meč u kojem trese mreže protivnika, a ukupno je to uradio sedam puta u ovom nizu.

Veliku pobjedu ostvarili su fudbaleri Đirone nešto ranije danas savladavši Valensiju 2:1 poslije preokreta. Ugo Duro je doveo Šišmiše u prednost u 56. minutu, a onda je na scenu stupio Kristijan Stuani. Urugvajac je pogodio u 82. i 88. minutu te tako donio važnu pobjedu Đironi koja je još uvijek dijeli prvo mjesto na tabeli sa Realom.

Đirona – Valensija 2:1