LA LIGA / 24. KOLO

Real je klasa iznad Đirone

Krupan korak ka povratku trofeja šampiona Španije u svoje vitrine napravili su fudbaleri Real Madrida. Večeras su sa 4:0 demolirali drugoplasiranu Đironu i pobjegli im na pet bodova zaostatka.

Veče je za kraljevski klub počelo fenomenalno. U šestom minutu na nekih 20-25 metara od gola Đirone sam je ostao Vinisijus koji je perfektno plasirao loptu, a svojom paradom Gazaniga je samo uljepšao ovaj pogodak.

Brazilcu se lagano može prepisati i drugi gol Reala. Fenomenalnim dodavanjem je spojio sa golom Džuda Belingema, a Englezu je ostao lakši zadatak – da zicer pretvori u pogodak što je i uradio.

Već u 54. minutu meč je bio u potpunosti riješen. Vinisijus je ponovo bio jako raspoložen, “naređao” nekoliko igrača Đirone, šutirao, Gazaniga je odbio loptu na peterac gdje je sam ostao Belingem koji ju je lagano pospremio u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Rodrigo u 61. minutu. Oduzeo je loptu na sredini terena i potom sam povukao loptu i sa ivice kaznenog prostora raznornim udarcem plasirao loptu u mrežu ponovo nemoćnog Gazanige.

Alaves – Viljareal 1:1